Szkoła
Źródło: piksit

Kolejne szkoły zamknięte. Czy czeka nas powrót do nauki zdalnej?

Kuba WielochKuba Wieloch
10 Września 2020

Coraz więcej szkół i uczelni zamyka się z powodu pandemii koronawirusa. Niestety, nauka w tym roku będzie niezwykle ciężka

Pandemia koronawirusa uderzyła w nas wszystkich. Na świecie zaczyna rozwijać się ogromny kryzys gospodarczy, a szpitale wciąż mają problemy z wydajnością w związku ze wzrostem zakażań na tę przeraźliwą chorobę. Kryzys wywrócił nasze życia do góry nogami niezależnie od wieku i zawodu.

Wznowione zajęcia stacjonarne


Pomału dobiega końca drugi tydzień od czasu powrotu dzieci do szkół. Przypomnijmy, że od marca dzieci uczyły się zdalnie, a efekty tego były niezbyt pozytywne. Szkoły miały ogromny problem ze zorganizowaniem zajęć dydaktycznych w systemie zdalnym. Szczególnie problematyczne było to dla starszych nauczycieli, nieprzyzwyczajonych do pracy z wykorzystaniem platform internetowych.

Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni
2. ZUS przygotował prezent dla emerytów, chociaż wielu o nim nie pamięta. Możesz zyskać dużo więcej pieniędzy

Jak przebiegała nauka zdalna?


Sporo utrudnień z tego powodu mieli również rodzice i dzieci. Ci pierwsi musieli zajmować się swoimi dziećmi, pomagać im w nauce i równocześnie pracować zdalnie. Niestety nie wszystkie dzieci miały dostęp do internetu i sprzętu umożliwiającego naukę zdalną, co bardzo źle wpływa na ich rozwój edukacyjny. Szkoły powinny odebrać to jako czerwoną lampeczkę i zacząć się w wakacje przygotowywać na możliwość ponownych lockdownów.

Ile placówke ponownie zamknięto?


Według najnowszych badań opublikowanych przez MEN edukację zdalną wprowadzono ponownie w 37 szkołach, a kolejne 58 placówek prowadzi zajęcia w systemie hybrydowym. Reszta szkół próbuje radzić sobie z nauczaniem stacjonarnym przy reżimie sanitarnym, aczkolwiek może to być sprawa z góry przegrana. Warto jednak sprawdzić co na temat nauczania zdalnego sądzą ludzie.

Naukowcy biją na alarm. Przez kryzys klimatyczny ponad 1.2 miliarda ludzi może być zmuszonych do emigracjiNaukowcy biją na alarm. Przez kryzys klimatyczny ponad 1.2 miliarda ludzi może być zmuszonych do emigracjiCzytaj dalej

Wyniki ankiety


W internecie można znaleźć ciekawą ankietę przygotowaną przez ClickMeeting. Wyniki badań są niezwykle interesujące, a przede wszystkim alarmujące. Aż 86% ankietowanych uważa, że szkoły nie są odpowiednio przygotowane do nauki zdalnej, natomiast 74% badanych uważa, że tego typu rodzaj nauki był ogromnym wyzwaniem. Co dziesiąta osoba uważa, że nie miała wystarczającej ilości sprzętu, a jedynie 59% respondentów uważa, że ma odpowiednie warunku do nauki zdalnej w domu.

Większość uczniów nie chce powrotu do szkół


Warto również wspomnieć, że 37% ankietowanych chce powrotu nauki stacjonarnej, a 48% uważa, że nie powinno się wcale wracać do szkół i przerzucić system nauczania na tryb zdalny. Ostatnią ważną informacją wynikającą z ankiety jest fakt, że dla 44% badanych pomocny byłby model nauczania hybrydowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chłopiec był pewny, że już nigdy nie zobaczy swojego zaginionego kota. 7 miesięcy później dzieje się najpiękniejsza rzecz
  2. Zaczął obierać ziemniaki w Biedronce, żeby zaoszczędzić, kasjerce puściły nerwy. Co za cyrk
  3. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  4. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  5. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  6. Ujawniono nowe fakty w sprawie śmierci Ireny Dziedzic. Czy dziennikarka rzeczywiście została otruta?

Następny artykuł