Dzieci wsiadające do autobusu szkolnego w Stanach Zjednoczonych.
Źródło: health.mil

W Stanach Zjednoczonych dzieci wróciły do szkół. Zakończyło się to katastrofą

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
19 Sierpnia 2020

Wrzesień coraz bliżej, a co za tym idzie powrót dzieci do szkół. Temat w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołuje wciąż wiele kontrowersji.

Przykłady z całego świata potwierdzają, że powrót dzieci do szkół w momencie, w którym pandemia koronawirusa nie jest jeszcze do końca opanowana, może okazać się bardzo złym pomysłem. Taka sytuacja miała miejsce między innymi w stanie Mississippi.

Bez skutecznego leczenia pandemia nie odejdzie

Naukowcy podkreślają, że wirus wywołujący chorobę COVID-19 może nas nie opuścić, aż do momentu wynalezienie skutecznej szczepionki lub sposobu leczenia. Jak na razie w kilku ośrodkach farmaceutycznych na całym świecie trwają testy kliniczne szczepionek. Dają one pozytywne wyniki i szansę na to, że w końcu uda się opracować skuteczny preparat zwalczający wirusa SARS-CoV-2. Jednym z państw, które wprowadziło swoją szczepionkę do masowej produkcji jest Rosja. Według tamtejszych władz, opracowana przez nich szczepionka daje zadowalające efekty, a sam producent ocenia, że do końca roku wyprodukuje około miliarda dawek tego specyfiku.

Atomowy okręt Atomowy okręt "Admirał Nachimow" wkrótce wróci do służby. Potężna broń w rękach RosjanCzytaj dalej

Powrót dzieci do szkół

Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu do polskich szkół wrócą uczniowie. Decyzja jest kontrowersyjna i trudna, z jednej bowiem strony mamy system edukacji zdalnej, który niespecjalnie się sprawdza i jest problematyczny dla rodzin, w których występuję kilkoro rodzeństwa w wieku szkolnym, a nie ma wystarczającej ilości komputerów, aby wszystkie dzieci jednocześnie brały udział w zajęciach, z drugiej strony pandemia koronawirusa wróciła do Polski ze zdwojoną siłą i codziennie Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych setkach zarażeń.

Bank pilnie ostrzega klientów. Można stracić wszystkie oszczędnościBank pilnie ostrzega klientów. Można stracić wszystkie oszczędnościCzytaj dalej

Ameryka pokazuje, że powrót do szkół, to bardzo zły pomysł

W 71 z 82 hrabstw stanu Mississippi (USA) udokumentowano przypadki zarażeń koronawirusem w szkołach. Pozytywne wyniki na obecność wirusa SARS-CoV-2 uzyskało 245 nauczycieli i 199 uczniów. Dalej statystyki są jeszcze bardziej zatrważające, bo aż 589 nauczycieli i 2035 uczniów trafiło na przymusową kwarantannę. Sytuacja jest trudna i sprawia, że temat ewentualnego powrotu uczniów do szkół w polskich szkołach już we wrześniu powinien zostać jeszcze raz wzięty pod dyskusję. Szczególnie, że część placówek oświatowych w naszym kraju otwarcie informuje, że nie są gotowe na ponowne przyjęcie uczniów w bezpieczny sposób. Oczywiście jeżeli odpowiednie przygotowania zostaną poczynione, to powrót do szkół nie musi się wiązać z dodatkowym wzrostem zachorowań (dobrze z tym tematem poradziły sobie Niemcy i Dania).

Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientówDoigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  2. Bank pilnie ostrzega klientów. Można stracić wszystkie oszczędności
  3. W Polsce powstanie gigafabryka ogniw słonecznych. Stanie na terenie kopalni węgla
  4. Atomowy okręt "Admirał Nachimow" wkrótce wróci do służby. Potężna broń w rękach Rosjan

Następny artykuł