Łukasz Szumowski
Źródło: flickr

Polacy nie mieli pojęcia. Tuż przed dymisją Szumowski zarządził kolosalną zmianę, kompletnie nowy system dla milionów

Artur ŁokietekArtur Łokietek
19 Sierpnia 2020

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski wypowiedział się na temat największych sukcesów resortu zdrowia w ostatnim czasie. Chodzi tu o zwrócenie się ku cyfryzacji, a z nowych narzędzi skorzystało już tysiące Polaków. To jednak nie koniec wielkich zmian.

Cieszy, gdy rząd kieruje się w stronę nowych technologii chcąc usprawnić działanie niektórych rejonów kraju. Były minister zdrowia twierdzi, że cyfryzacja przyczyniła się do największych sukcesów resortu zdrowia.

Szumowski podał się do dymisji

MInister zdrowia Łukasz Szumowski podczas niedawnej konferencji oficjalnie poinformował, iż wraz ze swoim zastępcą, Januszem Cieszyńskim, podał się do dymisji. "Mówiłem i uzgadniałem, że będę odchodził na wiosnę. Przyszedł koronawirus, więc nie mogłem odejść. W związku z tym to nie było pytanie "czy", ale "kiedy". Patrząc na obecną sytuację, stwierdziłem, że nowy szef powinien być już wdrożony w sytuację na jesień" - wyjaśniał w telewizji były przedstawiciel resortu zdrowia. Oznacza to, że rezygnacja niekoniecznie miałaby związek z samą sytuacją pandemiczną w kraju. Szumowski został również zapytany o największe sukcesy w ostatnim czasie i jednoznacznie wskazał na zwrócenie się ku nowym technologiom i cyfryzacji. Nie powinno to szczególnie dziwić, biorąc pod uwagę fakt, iż wiele w niektórych krajach wiele spraw urzędowych da się już od dawna załatwić za pomocą internetu. W jaki sposób jednak technologia wpływa na niektóre rejony funkcjonowania kraju?

Olbrzymia skala eksplozji w Bejrucie. Skutki katastrofy widać z kosmosuOlbrzymia skala eksplozji w Bejrucie. Skutki katastrofy widać z kosmosuCzytaj dalej

E-recepty jako wielki sukces

"E-recepta nie jest dostępna w wielu krajach europejskich, w takiej formie i w takim zasięgu, jak u nas. U nas na szczęście jest. Nie udało się to wielu osobom" - powiedział podczas konferencji Szumowski. Jednoznacznie pokazuje to, że zdaniem byłego ministra to właśnie wprowadzenie e-recept jest jednym z najważniejszych skutków działań resortu zdrowia. Były minister zauważa, że podczas ostatnich odwiedzin kanclerz Niemiec Angeli Merkel, wyraziła ona zdumienie w kontekście wprowadzenia w całym raju ujednoliconego systemu e-recept.

mBank pilnie ostrzega klientów. Można stracić wszystkie oszczędnościmBank pilnie ostrzega klientów. Można stracić wszystkie oszczędnościCzytaj dalej

Co dalej z cyfryzacją resortu zdrowia?

Ministerstwo Zdrowia już wcześniej w tym roku poinformowało o tym, że ma niezwykle ambitne plany na ułatwienie wizyt u lekarzy i samego sposobu zapisów. Wprowadzony ma zostać kompleksowy system zapisywania się przez internet, dzięki Internetowemu Koncie Pacjenta. To właśnie za pomocą już wprowadzonego narzędzia będziemy mogli dokonać zapisu na daną wizytę, dostaniemy SMSa z przypomnieniem o dacie, a całość ma być prosta i szybka. Czyżby mogłoby skończyć się wreszcie wieczne wydzwanianie do różnych placówek i tkwienie na linii przez paredziesiąt minut? Zdaniem MZ jak najbardziej i to już do końca tego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Setki tysięcy klientów Biedronki padną z wrażenia. Niesamowicie zaskakujące rozwiązanie sprawi, że zakupy zmienią się nie do poznania
  2. Poznańscy inżynierowie zaskoczyli cały świat. Koncerty kapitalne jak nigdy
  3. To koniec. Microsoft oficjalnie przestaje wspierać Internet Explorer
  4. Atomowy okręt "Admirał Nachimow" wkrótce wróci do służby. Potężna broń w rękach Rosjan

Następny artykuł