Dron nad miastem
Źródło: Unsplash

Dron zrzucał setki torebek z tajemniczą zawartością. Mieszkańcy nie ukrywali radości

Artur ŁokietekArtur Łokietek
4 Września 2020

W Izraelu doszło do dość zaskakującej sytuacji. Na ulice Tel Awiwu spadły setki torebeczek z tajemniczą substancją. Łącznie zrzucono około kilograma "towaru". Organizatorzy akcji twierdzą, że to nie koniec.

Do całkiem kuriozalnego zdarzenia doszło w miniony czwartek w Tel Awiwie w Izraelu. Setki osób omal nie pozabijały się przez zrzucona na ulice... torebki z narkotykami.

Deszcz konopi

Izrael ma aktualnie dość specyficzne podejście do konopi indyjskiej i marihuany. Naukowcy w tym kraju prężnie studiują tę substancję i starają się odpowiedź na parę pytań dotyczących jej użytkowania - czy uzależnia? Czy można z niej korzystać w formie leku? Mimo to posiadanie marihuany na własny użytek jest tam nielegalne, pomijając oczywiście przeznaczenie medyczne. Co ciekawe jednak, w tym roku przegłosowano tam ustawę dotyczącą dekryminalizacji konopi indyjskich i posiadania jej u osób dorosłych. Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkańcy Tel Awiwu nieźle zdziwili się, gdy w miniony czwartek spacerowali ulicami.

Pszczoły mają lek na nowotwory. Zaskakujące wnioski naukowcówPszczoły mają lek na nowotwory. Zaskakujące wnioski naukowcówCzytaj dalej

Czy to ptak? Czy to... dron-diler?

Zielony dron szybował ponad ulicami Tel Awiwu w Izrealu, aby w pewnym momencie zacząć zrzucać setki torebek z narkotykami. A konkretniej z jednym - marihuaną. Okazało się, że to dla wielu mieszkańców nie lada atrakcja. Niektórzy rzucili się gwałtowanie na darmowe "podarki", inni potrafili nawet niemal wpaśc pod przejeżdżający samochód w celu zdobycia jak największej ilości torebek. Za całą organizację takiej akcji odpowiada grupa Green Drone. "Już czas, moi drodzy bracia. Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to zielony dron rozdający darmową marihuanę z nieba. Cieszcie się moi ukochani bracia, to jest wasz pilot, który upewni się, że wszyscy otrzymamy darmową miłość" - napisali oni w serwisie społecznościowym.

Na wenus może istnieć życie. Niezwykłe doniesienia naukowcówNa wenus może istnieć życie. Niezwykłe doniesienia naukowcówCzytaj dalej

Obrazy Techgame

Historyczne ziele

Nie obyło się jednak bez przeszkód, gdyż tamtejsza policja poinformowała, że zatrzymała dwie osoby podejrzane o pilotowanie drona. Mimo to grupa Green Drone zapowiada, że to nie koniec podobnych akcji i co tydzień będą oni zrzucać na ulice łącznie kilogram konopi - wszystko zapakowane w setki dwugramowych torebek. Warto jednak wiedzieć, że w Izraelu marihuana nie jest postrzegana w ten sposób, co na przykład w części krajów europejskich, gdyż korzystanie z niej ma tam solidne podłoże historyczne. Nie tak dawno temu informowano o tym, że na jednym z rytualnych ołtarzy datowanego na 750 rok p.n.e odkryto żywicę po pradawnej, spalonej marihuanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie ma połowy organów, ale za to 720 płci. "Kosmiczny" organizm istnieje naprawdę
  2. Naukowcy ogłaszają przełom. Sztuczna skóra doskonała tak samo, jak prawdziwa
  3. Po 56 latach ciężkiej służby wróciła na Ziemię. Nagranie powrotu satelity OGO-1
  4. Microsoft opracował niezwykłą technologię. Zaawansowana broń do walki z cyberprzestępcami

Następny artykuł