three gorges dam
Źródło: wikimedia.com

Ogromna chińska tama uległa deformacji. Grozi nam globalna katastrofa

Kuba WielochKuba Wieloch
1 Sierpnia 2020

Największa na świecie budowla tego rodzaju, czyli Tama Trzech Przełomów uległa deformacji

Deformacja Tamy Trzech Przełomów


Rekordowa ilość opadów i napór wody bardzo źle wpływają na ogromną chińską budowlę. Jak donosi CNN, największa na świecie zapora wodna ulega „lekkiej” deformacji. Warto zanotować, że taką informację podały w oficjalnym oświadczeniu chińskie władze. A skoro nawet oni się przyznają do uszczerbków na zdrowiu tamy, to dzieje się coś bardzo niepokojącego. Zachodnie media, nie wierzą również w słowo „lekkie”, wszak władza ludowa rzadko kiedy przyznaje się do jakichkolwiek błędów, a gdy już to robi, to próbuje załagodzić sytuację.

Mrówki stworzyły żywy most by napaść na gniazdo os. Niesamowite nagranieMrówki stworzyły żywy most by napaść na gniazdo os. Niesamowite nagranieCzytaj dalej

Ogromne opady atmosferyczne


Największa tama powstała w 2003 roku. Konstruktorzy przedsięwzięcia nie przewidzieli jednak, że będzie się ona borykać z tak ogromnymi opadami deszczu i napierającym ciśnieniem. Tylko w zeszły weekend rzeka Jangcy dostarczyła do niej 61 tysięcy metrów sześciennych wody.
Chińskie władze zapewniają, że wskutek opadów tama uległa lekkiej deformacji, które nie wpłynie na jej funkcjonowanie, a pobliscy mieszkańcy nie mają czego się obawiać. Według miejscowej propagandy tama jest w stanie wytrzymać o wiele większe kryzysy. Mamy więc jedynie do czynienia z małą niedogodnością, która szybko zostanie naprawiona.

Statek kosmitów na dnie Bałtyku. Czym jest tajemnicza anomalia bałtycka?Statek kosmitów na dnie Bałtyku. Czym jest tajemnicza anomalia bałtycka?Czytaj dalej

Fatalny rok dla Chin


Ten rok nie jest łagodny dla azjatyckiego kraju. Chińczycy wciąż walczą z szalejącą epidemią koronawirusa, a tle wisi nad nimi kryzys globalnego ocieplenia. Tegoroczne opady są najintensywniejszymi w historii ostatnich 22 lat pomiarów. Podobne wyniki otrzymano ostatnio w 1998 roku, co spowodowało poważną klęskę żywiołową. Tego roku opady przyczyniły się do śmierci 158 osób, a ponad milion mieszkańców zostało przesiedlonych w bezpieczne miejsca. Straty spowodowane ulewami szacowane są na kwotę 20 miliardów dolarów.

Pałac wybudowany na ogromnej skale z magmy. Sigiriya robi niesamowite wrażeniePałac wybudowany na ogromnej skale z magmy. Sigiriya robi niesamowite wrażenieCzytaj dalej

Niewyobrażalna katastrofa


To jednak nic w obliczu potencjalnej katastrofy spowodowanej przerwaniem tamy. Gdyby chińska zapora nie wytrzymała naporu wody, fala prawdopodobnie dosięgłaby 120 milionów ludzi, a wiele miast znalazłoby się pod wodą. Według najnowszych symulacji miasto Yinchang zostałoby całkowicie zniszczone przez szalejącą wodę w przeciągu zaledwie 30 minut. Pięciomilionowe miasto Jingzhou zostałoby zatopione w niecałą godzinę. W przeciągu doby fala dotarłaby do Szanghaju. Pomijając potworne skutki katastrofy w chianach, lokalna powódź wpłynęłaby również bardzo negatywnie na globalny rynek.

Obrazy Techgame"Kosmici" kryją się na dnie oceanów. Niesamowite nagranie niezwykle rzadkiego osobnikaCzytaj dalej

Miejmy nadzieję, że tym razem władze nie kłamie i zagrożenie rzeczywiście nie ma. Wszakże, ten rok jest już wystarczająco ciężki dla mieszkańców globu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pałac wybudowany na ogromnej skale z magmy. Sigiriya robi niesamowite wrażenie
  2. "Kosmici" kryją się na dnie oceanów. Niesamowite nagranie niezwykle rzadkiego osobnika
  3. Niepokojące doniesienia o kompleksie nuklearnym w Korei Północnej. Satelity przesyłają zdjęcia terenu
  4. Rosyjski niszczyciel lotniskowców odchodzi na emeryturę. Ostatni rejs ekranoplanu klasy Łuń

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł