Pusty portfel, ręce, karty, stół.
Źródło: flickr

Pracodawcy dostają nowe narzędzia. Tysiące pracowników stracą swoje pensje, nawet na rok

Jak wynika z najnowszych informacji w świetle nowych rozporządzeń pracodawcy zyskają nową możliwość obcięcia pensji pracownikowi nawet na rok. Wszystko ustali w środę sejm podczas posiedzenia na temat tarczy 4.0.

Nowe przepisy dotyczyły będą pracy zdalnej, odpraw i zaległych urlopów. Część ustaleń została już wstępnie rząd przyjął już w zeszłym tygodniu.

Kolejne rozporządzenia niedługo wejdą w życie

Wczoraj informowaliśmy części ustaleń, które zostaną poruszone podczas najbliższych obrad sejmowych odnośnie rozporządzeń dotyczących tarczy antykryzysowej 4.0. Z ustaleń wynikało, że zmiany głównie będą dotyczyły osób samozatrudnionych i firm. Teraz pojawia się więcej informacji na temat możliwości, które da tym drugim tarcza 4.0. Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj.

Pracodawca obetnie pensję

Jak podaje Rzeczpospolita, na mocy tarczy 4.0 pracodawca dostanie możliwość wprowadzenia tak zwanego przestoju ekonomicznego i obniżenia pensji pracownikowi, jeżeli firma odnotuje wzrost kosztów zatrudnienia. Pracodawca będzie mógł obniżyć pensję nawet o połowę lub ograniczyć czas pracy osoby zatrudnionej o 20%. "Aby wystąpił istotny wzrost obciążenia, iloraz funduszu wynagrodzeń i przychodów przedsiębiorstwa będzie musiał wzrosnąć nie mniej niż o 5 proc. w porównaniu z takim wskaźnikiem z miesiąca bazowego" - czytamy w artykule.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Więcej pieniędzy dla Polaków. Sprawdź, czy rozporządzenia Tarczy 4.0 będą Cię obowiązywały
  2. Skandaliczna wiadomość obiegła nasz kraj. Szpitale obniżają pensje pracownikom
  3. Ogromna awaria na rządowej stronie. Miliony Polaków bez dostępu do najważniejszych informacji
  4. Nowe ognisko koronawirusa. 60 zarażonych w warszawskim szpitalu
Następny artykuł