Młodzi ludzie ze smartfonami przy stole.
Źródło: Wikipedia Commons

Bez nowoczesnych technologii nie da się żyć. Zgadzasz się?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
29 Września 2020

W przeciągu ostatnich kilku lat nowoczesne technologie zaliczyły ogromny skok rozwojowy. Jeszcze 20 lat temu telefon komórkowy był luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić, a Internet był bardzo drogi i niedostępny w wielu częściach Polski. Świat jednak idzie do przodu, a razem z nim technologie.

Kiedy ostatni raz wyszliście z domu bez swojego smartfona? No właśnie. Chociaż nie każdy z nas lubi to przyznać, to urządzenia te stały się już częścią naszego życia. W czasach, w których cały czas jesteśmy podpięci do źródeł informacji ciężko jest się oderwać od rzeczywistości i zrezygnować chociażby własnego telefonu komórkowego.

Smartfon, laptop, inteligentne zegarki. Technologia jest wszędzie

W przeciągu kilku ostatnich lat doszło do tak ogromnego rozwoju technologicznego, że urządzenia elektroniczne stały się tak naprawdę nieodłączną częścią naszego życia. Kiedyś na komunię dzieci dostawały rowery, dzisiaj standardem jest smartfon, który najczęściej nie jest nawet ich pierwszym sprzętem tego typu. Elektronika wkracza praktycznie w każdy aspekt naszego życia. Posiadamy inteligentne zegarki, którymi możemy płacić w sklepach za zakupy, odbierać połączenia głosowe a nawet sprawdzać rytm naszego serca. Dzięki rozwojowi technologicznemu jesteśmy również w stanie kontrolować wiele domowych urządzeń z poziomu telefon lub komputera.

Najdziwniejsze odpowiedzi w Najdziwniejsze odpowiedzi w "Jeden z dziesięciu". Aż trudno uwierzyć, że padły na wizjiCzytaj dalej

Kiedyś było lepiej

Wśród społeczeństwa, wciąż bardzo popularnym stwierdzeniem jest zdanie, że “kiedyś było lepiej”. Obecnie mówi się o tym właśnie w kontekście otaczającej nas technologii. Obrazek ludzi ze wzrokiem wbitym w ekran telefonu w komunikacji miejskiej jest już standardem. Część społeczeństwa narzeka, że przez tak duży wpływ elektroniki na nasze życia zatracamy społeczną naturę człowieka, ale czy jest tak naprawdę? Kontakty społeczne przeniosły się po prostu do Internetu, a ludzie wolą, zamiast rozmowy z obcym w tramwaju czy autobusie, porozmawiać ze swoimi znajomymi, którzy mogą w tym czasie znajdować się na drugim końcu Polski.

Lidl wycofuje ze swojej oferty sprzęty AGD. Stwarzają ogromne ryzyko dla użytkownikówLidl wycofuje ze swojej oferty sprzęty AGD. Stwarzają ogromne ryzyko dla użytkownikówCzytaj dalej

Czy bez nowoczesnych technologii da się jeszcze żyć?

Pojawia się więc pytanie jak duży wpływ na nasze życie mają nowoczesne rozwiązania techniki. Czy społeczeństwo potrafiłoby wrócić do starego trybu życia, w którym po powrocie do domu nie zaglądają od razu w media społecznościowe, albo oglądają tylko jeden odcinek serialu, bo następny zostanie pokazany o konkretnej godzinie dopiero za tydzień? A może rozwój technologii, to po prostu kolejny etap zmian w zachowaniu społeczeństwa i jest to zupełnie naturalne?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lepiej przeszukaj portfel. Niepozorna 10-groszówka może być warta nawet 20 tyś. złotych
  2. Najdziwniejsze odpowiedzi w "Jeden z dziesięciu". Aż trudno uwierzyć, że padły na wizji
  3. Lidl wycofuje ze swojej oferty sprzęty AGD. Stwarzają ogromne ryzyko dla użytkowników
  4. Playstation 5: Rozebrał nowego pada DualSense na części i wrzucił zdjęcia do sieci. Nie uwierzysz, jak sprzęt wygląda od środka

Następny artykuł