Elon Musk cieszy się podczas konferencji
Źródło: flickr

Ogromny Elon Musk stanął w Oklahomie. Tak władze starają się o jego względy

Elon Musk to postać ze wszech miar kontrowersyjna. W ostatnim czasie jego zachowanie kosztowało go kilkadziesiąt milionów dolarów w karach za swoje wypowiedzi. Niewiele brakowało również, aby został aresztowany i przy okazji oskarżył hrabstwo, w którym zlokalizowana jest jego fabryka Tesli do sądu federalnego.

Zachowania ekscentrycznego wizjonera nie przeszkadzają jednak innym stanom w staraniach o jego względy. Władze miasta Tulsa w Oklahomie w nietypowy sposób postanowiły zachęcić miliardera do otworzenia nowej fabryki Tesli właśnie u nich.

23 metry Elona Muska

Golden Driller to jeden z największych posągów w Stanach Zjednoczonych. Mierzący 23 metry pomnik przedstawiający nafciarza, z których słynie region jest szóstą co do wielkości tego typu strukturą w Ameryce. Na potrzeby walki o zakontraktowanie Elona Muska zmienił on jednak barwy. Nad mieszkańcami Tulsy czuwa teraz ogromny Elon Musk.

Wielki pomnik Elona Muska stworzony w Tulsie (stan Oklahoma) na bazie pomnika Golden Digger.

Fabryka Tesli to ogromne możliwości

Cel uświęca środki, a powstanie fabryki produkującej supersamochody przyszłości to ogromna szansa dla regionu zarówno ze względu na miejsca pracy, jak i ze względu na prestiż jaki się z tym wiąże. Starania władz są tym bardziej usprawiedliwione, że Tulsa znalazła się na bardzo krótkiej liście miast, które mają szansę na podpisanie umowy z Muskiem. Aktualnie z miastem z Oklahomy konkuruje jeszcze Austin w Teksasie. “To oczywiste, że Tesla i Tulsa powstały w tym samym duchu. I miasto i firma powstały dzięki pionierom, którzy mieli wielkie marzenia i wcielili je w życie. Wszyscy oni chcieli zmienić świat za pomocą nowego rodzaju energii.” - mówi burmistrz miasta G.T. Bynum.

Kapryśne decyzje Muska

Elon Musk słynie z podejmowania nietypowych decyzji na wszystkich polach, na których działają jego firmy. W świetle ostatnich wydarzeń z Kaliforni, gdzie Musk musiał straszyć sądem hrabstwo, w którym mieściła się jego fabryka jest bardzo prawdopodobne, że zachowanie władz Tulsy mogą zadziałać na plus, ponieważ Musk doceni zaangażowanie władz w jego biznes.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Elon Musk zagrożony. Samochód Lucid Air okrzyknięty „pogromcą Tesli”
  2. Podczas pandemii koronawirusa amerykańscy miliarderzy wzbogacili się już o ponad 430 mld dolarów
  3. Elon Musk ogłasza koniec prac nad tunelem pod Las Vegas. Wiemy, kiedy nastąpi otwarcie
  4. Ogromna karta graficzna z piekarnika? NVIDIA w nietypowy sposób prezentuje swoją nowość
Następny artykuł