Smartfon ze zdjęciem protestujących i napisem Black Lives Matter.
Źródło: flickr

Tinder banował osoby wspierające ruch Black Lives Matter. Teraz wycofuje się ze swoich decyzji

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
13 Czerwca 2020

Tinder zablokował kilkudziesięciu użytkowników, którzy na sowim profilu zachęcali do wspierania protestów związanych z Black Lives Matter. Swoją decyzję tłumaczyli regulaminem, który nie wspiera promocji zewnętrznych organizacji, teraz wycofują się ze swojej decyzji.

Niektórzy użytkownicy donoszą, że zostali banowani za samo użycie haszstagu #blacklivesmatter.

Wspierasz walkę o równość? Dostaniesz bana

Kilkadziesiąt osób raportowało, że w ostatnich dniach ich konta w popularnej aplikacji mobilnej służącej do randkowania zostało zablokowanych po tym, jak dodali do swojego opisu informacje o tym, że wspierają akcję Black Lives Matter i zachęcali do wpłacania datków na rzecz protestu. Niektóre konta były blokowane za samo użycie hasztagu promującego akcję, Tinder na początku zasłaniał się regulaminem informując, że nie wolno promować organizacji zewnętrznych za pomocą portalu. Teraz wycofują się ze swoich decyzji.

Tinder przyznał się do błędu

Sytuacja oburzyła społeczność związaną z portalem randkowym, skargi trafiły do zarządu firmy, która postanowiła wycofać się ze swoich poprzednich decyzji. Władze Tindera powiedziały w rozmowie z portalem BuzzFeed News, że wspierają akcję Black Lives Matter i nie będą dalej utrudniać użytkownikom swojej aplikacji promowania i zbierania datków na tę okoliczność. Wciąż jednak dosyć duża ilość użytkowników pozostaje zablokowana.

Świat technologii bardzo intensywnie partycypuje w protestach

Po zabójstwie George’a Floyda w społeczeństwie doszło do dużego poruszenia. Na te wydarzenia nie pozostała bierna branża technologiczna. Amazon zabronił korzystania przez policję z ich technologii rozpoznawania twarzy na monitoringach, podobnie uczynił Signal. Spotify zaczął dodawać do wybranych playlist 8 minut i 46 sekund ciszy, tyle właśnie policjant z Mineapolis dusił kolanem Floyda.

Następny artykuł