Obraz Titanic
Źródło: Teufelbeutel / CC BY-SA/ Wikimedia Commons

Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica

Artur ŁokietekArtur Łokietek
17 Września 2020

W 1912 roku doszło do wydarzenia, które zmieniło oblicze całego świata. Nowoczesny RMS Titanic zatonął po zderzeniu z górą lodową. Jakim cudem jednak kapitan ani nikt z załogi nie zauważył olbrzymiej przeszkody? Nowa teoria może to wyjaśniać.

TItanic to dla niektórych symbol romantyzmu, pierwsza tak ważna rola Leonardo Di Caprio, albo... jedna z największych tragedii w żegludze. Nowe odkrycie zainteresuje jednak wszystkich.

RMS TItanic i jego smutna historia

Oczywiście wiemy, że wiele osób kojarzy historię Titanica właśnie dzięki filmowi w reżyserii Jamesa Camerona. Tak naprawdę, prawdziwe wydarzenie miało niewiele wspólnego z romantycznym zamarazaniem w wodzie. Co ciekawe, sama katastrofa doczekała się wcześniejszych "zwiastunów" w postaci m.in. zderzenia z o wiele mniejszym statkiem "New York" przy wypływaniu z portu czy żartem jednego z palaczy, który wychylił się z czwartego komina będącego atrapą. Niektórzy pasażerowie przestraszyli się obydwu "incydentów" i postanowili nie wsiadać na statek. Uważa się powszechnie, że ta decyzja mogła uratować ich życie. Po zderzeniu z górą lodową, którą dostrzeżono zdecydowanie za późno, zginęło aż 1504 osób, a jedynie 704 się uratowały. I były to w większości kobiety i dzieci.

Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieliTajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieliCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1.ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja

2. Chłopiec płakał bo nie dostał słodyczy. Reakcja psa zaskoczyła wszystkich

Nowe odrycie jest zaskakujące

Milia Zinkova to niezależna meteorolog która postanowiła przeprowadzić analizy pogodowe z dnia 15 kwietnia 1912 roku, gdy to właśnie miało miejsce tragiczne w skutkach wydarzenie. Okazało się, że Atlantyk rozświetlała wtedy przepiękne zorza polarna. Jakim cudem zorza polarna może być związana z katastrofą Titanica? Wychodzi na to, że nie jest to w żaden sposób zaskakujące - zjawisko powstawania zorzy polarnej jest ściśle związane z aktywnością i reakcjami zachodzącymi na Słońcu. Oznacza to, że tego dnia miała miejsce niezwykle silna burza elektromangetyczna, która spowodowana była bardzo mocnymi rozbłyskami na Słońcu. Można by pomyśleć, że tak odległe zjawiska nie powinny wpływać na to, co dzieje się na Ziemi, jednak wiele na naszej planecie tak naprawdę zależy do Słońca.

Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitanaNiemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitanaCzytaj dalej

Silna burza elektromagnetyczna

Rozbłyski słoneczne, a co za nimi idzie, burze elektromagnetyczne, są w stanie wyrządzić spore szkody w elektronice. To one mogły właśnie spowodować zakłócenia urządzeń elektrycznych, jak i nawet całej sieci, a sama burza elektromagnetyczna zakłócała działanie kompasu i dosłownie ściągnęła statek na górę lodową. To samo zjawisko byłoby w stanie również zakłócać komunikację między RMS Titanic, a innymi statkami w pobliżu. RMS Carpathia, czyli pasażerski parowiec linii Cunard, zdobył nieprawidłowe dane dotyczące położenia Titanica. Mimo to, dopłynął na dobre miejsce. Takie zjawisko również tłumaczyłyby rozbłyski słoneczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątko
  2. Domowe kotlety mielone po szwedzku są niewyobrażalnym hitem. Smakują lepiej niż tradycyjne, niebo w ustach
  3. Stoimy na skraju globalnej katastrofy. ONZ bije na alarm, sytuacja jest dramatyczna
  4. Grypa i Covid-19 równocześnie? Wypowiedź lekarza nie pozostawia złudzeń
  5. Prawie 100 trzęsień ziemi na dobę w Yellowstone. Historyczne rekordy, naukowcy wyjaśniają
  6. Wydano nowe zalecenia dotyczące koronawirusa. Kogo dotyczą?

Następny artykuł