Traktor na torze
Źródło: auto motor und sport - wideo - https://youtu.be/QXBMibfcz0c

Absurdalne nagranie. Wjechał traktorem na najsłynniejszy tor wyścigowy świata

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Sierpnia 2020

Kierowca rajdowy przejechał traktorem przez jeden z najsłynniejszych torów wyścigowych świata. Brzmi absurdalnie, ale możemy obejrzeć filmik z tego dokonania. Jak długo dość powolnej maszynie zajęło zdobycie "Zielonego Piekła"?

Tor Nurburgring położony w Niemczech jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem najbardziej zdradliwych obiektów tego typu na świecie. Co więc podkusiło jednego z kierowców do przejażdżki po nim traktorem?

Traktor w Piekle

Tor Nurburgring położony jest nieopodal miejscowości o tej samej nazwie, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat w Niemczech. Otwarto go w 1985 roku, jednak szybko podzielono na dwie wersje - skróconą, używaną zazwyczaj do największych imprez rajdowych oraz dłuższą, prowadzącą przez urokliwe góry i średniowieczny zamek. Choć ta druga po dziś dzień wciąż jest używana, kojarzone jest przede wszystkim za niezwykłe skomplikowanie - pełna jest zdradzieckich zakrętów czy innych pułapek, a kierowcy muszą mieć się na baczności praktycznie przez całą jazdę. Z tego względu nazwana została "Zielonym Piekłem" i to nie przez byle kogo, a przez jednego z najbardziej znanych kierowców Formuły 1, Jackie'go Stewarta.

Górnicy znów grożą strajkiem. Czy to koniec przywilejów dla pracowników kopalni?Górnicy znów grożą strajkiem. Czy to koniec przywilejów dla pracowników kopalni?Czytaj dalej

Szybkie samochody i traktor

Tor Nurburgring używany jest w zawodach po dziś dzień. Najczęściej używane trasy wynoszą 20,8 km lub 24,4 km, z czego dłuższa połączona jest częściowo z torem Formuły 1. Co ciekawe, tor ma nawet swoje własne wydarzenie, które co roku ściąga w to urokliwe miejsce ponad 220 samochodów o różnej mocy wraz z nawet 700 kierowcami. Zwykły kierowca może mieć jednak problemy z dostaniem się na ten tor za dnia. Na szczęście otwierany jest każdego wieczoru i w niedziele. Zgadujemy, że autorzy absurdalnego filmiku skorzystali z toru właśnie wtedy - ciężko bowiem jest nas wyobrazić sobie sytuacje w której dopuszczono na trasę... traktor. I to niezbyt potężny traktor.

Spędziła 60 lat życia w żelaznym kokonie. Lekarze dawali jej zaledwie rokSpędziła 60 lat życia w żelaznym kokonie. Lekarze dawali jej zaledwie rokCzytaj dalej

Czy to miało prawo się udać?

Pewien kierowca postanowił przetestować niebezpieczny i popularny tor w starciu z... ciągnikiem. A konkretnie - Claas Xerion, który wcale nie sprawia wrażenia maszyny przystosowanej do wiejskich wyścigów maszyn rolniczych. Co prawda może się on rozpędzić do 53 kilometrów na godzinę, jednak trzeba wykazać się sporym wysiłkiem, aby bezproblemowo przejechać przez zakręt. Kuriozum całej sytuacji tkwi w tym, że za sterami rolniczej maszyny siedział Christian Menzel, który wykorzystał niepowtarzalną szansę na dokładne zbadanie toru i przepięknych widoków dostrzegalnych z niego. Całe okrążenie zajęło mu 24 minuty i 50 sekund - jakieś trzy razy wolniej, niż szybkie samochody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. League of Legends: Poznajcie Samirę, nową bohaterkę o pseudonimie "Róża Pustyni"
  2. Amerykanie "zgubili" gdzieś 6 potężnych bomb atomowych. Nikt nie wie, co się z nimi stało
  3. Japonia z początków ubiegłego wieku. Niesamowite nagrania z Kraju Kwitnącej Wiśni
  4. Niezwykłe odkrycie pod Grunwaldem. Znaleziono topory z czasów historycznej bitwy
Następny artykuł