Donald Trump
Źródło: flickr

Sytuacja bez precedensu. Iran wydał nakaz aresztowania Donalda Trumpa

Artur ŁokietekArtur Łokietek
29 Czerwca 2020

Na niezwykle wyjątkowy pomysł wpadły władze Teheranu. Uznały one Donalda Trumpa jak i 30 innych osób za terrorystów i morderców. Rząd Iranu wydał nakaz aresztowania obecnego prezydenta USA. O pomoc proszą międzynarodową policję, czyli Interpol.

Interpol i Iran będą ściagać władze Stany Zjednoczonych? Zaskakujący pomysł rządu Teheranu.

Zamach w Iranie

Skąd pomysł rządu Iranu na ściganie Donalda Trumpa? Choć samego sensu nie będziemy tu rozstrząsać, warto wiedzieć, iż jest to kolejne następstwo ataku (albo raczej, zdaniem władz tego kraju, "zamachu") w Iranie, który odbył się 3 stycznia tego roku. To podczas niego uzbrojone drony przeprowadziły atak na drugą najważniejszą osobę w Iranie, czyli na generała Sulejmaniego, czyli szefa elitarnej jednostki wojskowej Al-Kuds. Sulejmani swego czasu był jednym z głównych wrogów USA, gdyż rząd Stanów uznał go za winnego wielokrotnych ataków na amerykańskich dyplmatów i żołnierzy. Iran zareagował bardzo szybko i zaledwie pięć dni później przeprowadzono nalot rakierowy na bazę Ain al-Asad w Iraku, gdzie stacjonowały amerykańskie wojska. Ostatecznie żaden żołnierz sił Stanów Zjednoczonych nie ucierpiał.

Dziwny pomysł rządu Iranu

Kolejnym następstwem ataku przeprowadzonego na początku tego roku jest nowy, dość zaskakujący pomysł Irańskiego rządu. Władze Teheranu zdecydowały się na wystosowanie listu gończego za prezydentem USA, Donaldem Trumpem, jak i 30 innymi osobami, których jednak nie wymieniono z nazwiska. Iran uznaje Trumpa za terrorystę i mordercę, zaś postępowania w tej kwestii będzie prowadzone nawet wtedy, gdy Trump nie będzie już prezydentem kraju. Wybory w USA odbędą się w listopadzie bierzącego roku. Prokurator Ali Alqasimehr podał do wiadomości, iż Iran zamierza współpracować z międzynarodową agencją policyjną, czyli Interpolem. Na ten moment Interpol nie opublikował żadnego komentarza, jednak nie trudno wyobrazić sobie, jak organizacja może zareagować na tak niespodziewaną prośbę.

Zobacz także:

  1. Te liczby przerażają. Na Covid-19 zachorowało już 10 milionów ludzi, a liczba ofiar przekroczyła 500 tysięcy
  2. Dramatyczna sytuacja, możliwe trąby powietrzne. Najwyższy stopień ostrzeżeń IMGW.
  3. Fatalna sytuacja na Podkarpaciu. Podtopione domy, ewakuowani mieszkańcy, setki interwencji strażackich
  4. Kiedy sytuacja na świecie wróci do normy? Sekretarz generalny ONZ nie pozostawia złudzeńNastępny artykuł