Smartfon korzystający z funkcji 5G
Źródło: pexels

Trwa walka między technologicznymi gigantami. Samsung ustanawia rekord prędkości sieci 5G

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
16 Kwietnia 2020

Technologiczna walka między największymi producentami sprzętów elektronicznych trwa. Samsung właśnie pobił rekord prędkości sieci 5G. Przebił wynik Ericssona niemal dwukrotnie!

Sieć 5G uznawana jest za prawdziwie rewolucyjną. Prędkość z jaką możliwe jest przesyłanie danych za jej pomocą sprawia, że możliwości jej wykorzystywania do poprawienia jakości naszego życia stają się wręcz nieograniczone. Tyle, ile naokoło sieci 5G pozytywów, tyle jednak i kontrowersji. Wśród społeczeństwa powstało wiele negatywnych opinii na temat nadajników nowatorskiego rozwiązania. Wiele z tych informacji, to jednak po prostu Fake Newsy.

Samsung deklasuje rywali

Narastające kontrowersje nie przeszkodziły Samsungowi dokonać niezwykłego osiągnięcia. W ostatnim teście, który przeprowadził koreański gigant branży technologicznej, udało się osiągnąć prędkość transferu na poziomie 8,5 Gb/s. To prawie 2 razy szybszy transfer, niż ten, który osiągnęła firma Ericsson (4,3 Gb/s).

Jak do tego doszło?

Samsung lubi eksperymentować. W tym przypadku wziął na tapet technologię mmWave, czyli tak zwane fale milimetrowe, oraz rozwiązanie MU-MIMO (Multi-User Multiple Input Multiple Output). Dzięki tym technologiom inżynierowie byli w stanie połączyć stację bazową z kilkoma innymi urządzeniami, dzięki czemu możliwy był przesył danych w wielu strumieniach.

Następny artykuł