Czarna tablica z białym napisem #strajkkobiet.
Źródło: flickr

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego wywołała niespodziewaną reakcję w sieci. Polacy odwracają się od kościoła

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
24 Października 2020

Czwartkowa decyzja Trybunału Konstytucyjnego odnośnie praw aborcyjnych wywołało prawdziwą burzę wśród polskiego społeczeństwa. Na ulicach wszystkich większych miast pojawiły się manifestacje. Kontrowersyjna decyzja wywołała również zaskakującą reakcję w Internecie.

Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który zakazuje aborcji w praktycznie każdym wypadku polskie społeczeństwo powiedziało dość. Oprócz protestów w całym kraju, sytuacja miała jeszcze jedną niespodziewaną reakcję. Polacy odwracają się od kościoła, świadczą o tym raporty z najczęściej wyszukiwanymi frazami w Google.

Ogromne zmiany na Grouponie. Polacy odzyskają pieniądzeOgromne zmiany na Grouponie. Polacy odzyskają pieniądzeCzytaj dalej

Kontrowersyjna decyzja Trybunału Konstytucyjnego. Społeczeństwo podzielone

W czwartek, 24 października, Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję w sprawie praw aborcyjnych. Zgodnie z nowymi ustaleniami TK, przepis pozwalający na przerwanie ciąży w wypadku, w którym badania prenatalne wskażą duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby, która zagraża jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Sonda Voyager 2 dostarczyła niesamowitych wiadomości. Przestrzeń międzygwiezdna nie jest "pusta"

2. Lekarze badali chorych na nowotwór. Niewiarygodne, co znaleźli w ich głowach, przez lata nikt nie wiedział

Decyzja Trybunały Konstytucyjnego wywołała prawdziwą burzę w polskim społeczeństwie. Wszystkie większe miasta zapełniły się protestującymi, którzy nawołują do odwołania się od tej decyzji. W piątek przez Polskę przelała się fala protestów, w których wzięły udział tysiące kobiet i mężczyzn.

Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiącleciaFotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiącleciaCzytaj dalej

Organizacje humanitarne grzmią

Głos w sprawie zabrały również główne organizacje humanitarne zajmujące się prawami człowieka. Amnesty International jasno określiło, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego odbiera prawa człowieka kobietom.

“Dzisiejszy wyrok naraża zdrowie i życie kobiet w Polsce na wielkie ryzyko, narusza też zobowiązania Polski wynikające z traktatów międzynarodowych dotyczących praw człowieka w zakresie powstrzymania się od środków regresywnych cofających prawa kobiet do opieki w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego – powiedziała Leah Hoctor, dyrektor regionalny ds. Europy w Centre for Reproductive Rights.

Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"Czytaj dalej

Niespodziewany efekt decyzji TK. Polacy odwracają się od kościoła

Decyzja TK została szeroko poparta przez polski kościół. Sprawiło, to że w przeglądarce Google doszło do niezwykle ciekawego zjawiska. Polacy zaczęli szukać informacji na temat możliwości opuszczenia kościoła. W Google w przeciągu ostatnich kilku dni wzrosła liczba zapytań o apostazję.

Wykres przedstawiający wzrost liczby wyszukiwań słowa

Hasło najczęściej wyszukiwane jest w województwie mazowieckim, lubelskim i małopolskim, chociaż różnice są na tyle niewielkie, że się to dosyć szybko zmienia. Warto jednak zwrócić uwagę na mapkę, z której wynika, że wyszukiwanie słowa apostazja wzrosło w przeciągu ostatnich paru dni w całej Polsce.

Mapa przedstawiająca wzrost liczby wyszukiwań słowa

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To już oficjalne. Sejm właśnie przyjął nową ustawę covidową
  2. Królowa surówek, soczysta i pełna smaku, nie można się od niej oderwać. Nieoceniona porcja witamin na jesień
  3. Niezwykłe odkrycie na Księżycu? NASA: "Kolejny ogromny krok dla ludzkości"
  4. Biedronka i inne sklepy reagują na restrykcje. Ważne zmiany, warto o nich wiedzieć
  5. Zmiana czasu już w ten weekend. Lepiej nie przegapić i przestawić zegarki w urządzeniach elektronicznych
  6. Pitbull spędził 6 lat w schronisku. Pewnego dnia jego życie zmieniło się o 180 stopni

Następny artykuł