Wchodzenie na pokład samolotu
Źródło: Unsplash

Wizz Air odwołuje loty do Polski z trzech popularnych krajów turystycznych

Artur ŁokietekArtur Łokietek
31 Lipca 2020

Najnowsza decyzja Rady Ministrów bardzo mocno na turystów w okresie wakacyjnym. Węgierski Wizz Air informuje, że z trzech popularnych turystycznych krajów nie polecimy do Polski. Jest to szczególnie ważna zmiana dla tych, którzy w tych krajach obecnie przebywają.

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów ponownie dotyka branżę lotniczą. Szczególnie trudną sytuację mogą mieć turyści przebywający w niektórych krajach.

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów ws. lotów

Nowe rozporządzenie Rady Ministrów weszło w życie 29 lipca i dotyka przede wszystkim branżę lotniczą. Bardzo ważne okazuje się także dla turystów przebywających za granicą. Zgodnie z nim, międzynarodowe połączenie lotnicze mogą być realizowane między Polską a członkami Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), a także Szwajcarią i państwami Unii Europejskiej. Tu jednak wyjątek stanowią Szwecja, Portugalia i Luksemburg. Cała sytuacja jest oczywiście związana niejako z aktualną pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Rekord zachorowań na wirusa. Premier zabrał głos w tej sprawie, chodzi o wesela i wyjazdyRekord zachorowań na wirusa. Premier zabrał głos w tej sprawie, chodzi o wesela i wyjazdyCzytaj dalej

Dokąd nie polecimy?

Rada Ministrów opracowała również listę krajów nie będących członkami UE, które jednak pozwalają na realizowanie podróży lotniczych. Chodzi tu o Maroko, Tajlandię, Rwandę, Australię, Nową Zelandię, Algierię, Tunezję, Turcję oraz Urugwaj. Teraz jeden z najpopularniejszych przewoźników, węgierskie Wizz Air, wystosował oficjalny komunkat dotyczący możliwych połączeń lotniczych. "Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rządu Rzeczpospolitej Polskiej, które reguluje zasady wykonywania pasażerskich lotów międzynarodowych, lista państw do których linie lotnicze mogą wykonywać rejsy z/do Polski została zmodyfikowana" - przekazano w informacji.

Dziura nazwana Dziura nazwana "Blizną Ziemi". Jest tak duża, że pochłania helikopteryCzytaj dalej

Wizz Air nie poleci już do tych krajów

Nowa decyzja przewoźnika, podyktowana rozporządzeniem Rady Ministrów, zakłada, że na listę krajów, z których nie polecimy do Polski, ani do których z naszego kraju nie polecimy, obejmuje Czarnogórę, Portugalię oraz Szwecję. Wiemy na ten moment, że taka decyzja będzie utrzymana w mocy do co najmniej 11 sierpnia 2020 roku.

Zobacz także:

  1. PKO Bank Polski ostrzega. Oszuści wysyłają fałszywe maile
  2. W kompleksie nuklearnym w Korei Północnej coś się dzieje. Satelity przesyłają zdjęcia terenu
  3. Bill Gates bije na alarm. Miliarder ostrzega przed fake newsami
  4. Polski rząd ograniczy AliExpress i chińskie aplikacje? Wydano oficjalny komunikatKoniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł