Telegazeta
Źródło: Telegazeta

Zaskakujące informacje w telegazecie TVP. Widzowie przecierają oczy ze zdumienia

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
3 Listopada 2020

Telegazeta TVP wydaje się dziś być reliktem XX wieku. Część współczesnej młodzieży zna ją jedynie z memów. Okazuje się jednak, że wielu Polaków wciąż z niej korzysta. Szkoda tylko, że TVP pozwala, by siano w niej dezinformacje. Ba, jeszcze na niej zarabia!

Niewielu dziś pamięta, że w telegazecie znajduje się dział komentarzy krajowych i zagranicznych. Publikowane są tam teksty wysyłane przez użytkowników telegazety za pomocą płatnych smsów, które są stałym źródłem finansowania Telewizji Polskiej.


Dezinformacja źródłem dochodu TVP


Nadsyłane przez użytkowników komentarze trafiają do telegazety. Niestety najwyraźniej przesyłane informacje nie są w żaden sposób weryfikowane. Lub choćby filtrowane. Niekiedy pojawiają się tam kompletne bzdury, które mogą wprowadzać czytelników w błąd.


Błąd to jedno, ale gdy sytuacja światowa jest wyjątkowo dramatyczna i niepewna, nieprawdziwe informacje mogą wywołać wiele szkód. Obecnie największym problemem są komentarze związane z pandemią koronawirusa.

Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktykiHubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktykiCzytaj dalej


Pandemia czy „Plandemia”?


W ostatnich tygodniach w telegazecie regularnie można poczytać o teoriach spiskowych dotyczących pandemii koronawirusa. Niestety są zwykle przedstawiane jak fakty, co jest przyczyną rozpowszechniającej się wśród czytelników dezinformacji. Większość z nich postrzega TVP jako wiarygodne źródło, co potrafi uśpić czujność i ślepo zawierzyć nawet najbardziej wyssanym z palca historiom.

Telegazeta


Jedną z najczęściej pojawiających się teorii jest tak zwana „Plandemia”. Według niej epidemia koronawirusa jest w rzeczywistości spiskiem polityków z wytwórcami szczepionek. Brzmi zabawnie? Owszem, pod warunkiem, że czytelnik wie, że to kompletna bzdura. A niestety nie wszyscy wiedzą.

Naukowcy nie wierzą we własne odkrycie. Znaleźli na Marsie coś niezwykłegoNaukowcy nie wierzą we własne odkrycie. Znaleźli na Marsie coś niezwykłegoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?

2. Tragiczne wieści, nie żyje 16-latka. Dziewczyna brała udział w popularnym programie rozrywkowym


Teorie spiskowe na łamach telegazety


Kolejnym ciekawym pomysłem opublikowanym w telegazecie jest praktyka stosowana ponoć przez lekarzy. Według jej autora pacjenci są regularnie zabijani przez lekarzy po to, by przypisać ich śmierć koronawirusowi i zwiększyć statystyki.


Lekarze walczący w pierwszej linii koronawirusowego frontu z pewnością będą zachwyceni kolejnymi rewelacjami TVP na swój temat. Bo kto odpowiada za treści publikowane w telegazecie? Telewizja Polska, a dalej - rząd.


TVP zajęte innymi sprawami


Najwyraźniej Telewizja Polska ma obecnie znacznie ważniejsze zadania niż weryfikowanie treści, które pojawiają się pod jej sztandarem. Szkoda tylko, że efektem jest publikowane na różnych kanałach sprzecznych ze sobą informacji.

Jak dotąd nie widać zainteresowania TVP swoją własną telegazetą. Podczas gdy badania wykazały, że publikowane w niej treści czyta regularnie aż 2,7 mln Polaków. Być może rząd bardziej interesowałby się telegazetą, gdyby było w niej więcej informacji o odbywających się w kraju protestach?

Niezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał sięNiezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał sięCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa gwiazda "M jak miłość" wyjawiła, jak naprawdę zachowywał się Pyrkosz na planie. Wyjawiono dotąd nieznane fakty
  2. Nowe obostrzenia już od środy? Poseł zdradził szczegóły spotkania z premierem
  3. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  4. Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktyki
  5. Dramatyczna sytuacja w galeriach handlowych. Mogą ucierpieć sklepy, również z elektroniką. Czy czeka nas Lockdown?
  6. Wyszło na jaw. Wiadomo, która z kandydatek rolnika poszła z nim na wesele. Zdradził ich zespół muzyczny

Następny artykuł