Ubisoft
Źródło: Wikipedia

Ubisoft w kryzysie. Zwolniono trzech kierowników firmy

Kuba WielochKuba Wieloch
12 Lipca 2020

Źle się dzieje w Ubisofcie. Firma ogłosiła kontrowersyjne odejście trzech pracowników. Oskarżenia wobec nich są poważne

Kryzys w Ubisoft


Niedawno rozpisywaliśmy się o poważnym kryzysem politycznym w firmie Ubisoft. Według oskarżeń firma miała stosować nieetyczne metody pracy oraz przyzwalać na niewłaściwe zachowanie kadry kierowniczej. Oskarżono trzech pracowników - Serge Hascoët, Yannis Mallat i Cécile Cornet.

Poważne oskarżenia


Jak donosi francuski magazyn Liveration, Hascout postępował niemoralnie i nieetycznie wstosunku do swoich pracowników. Dopuszczał się zachowań mizogonistycznych, homofbicznych oraz naruszał seksualną sferę komfortu swoich podwładnych. Pozostała dwójka oskarżonych wprawdzie nie dopuszczała się opisywanych czynów, jednakże jasno przyzwalali na mobbing i inne patologie w firmie.

Szybka reakcja firmy


Ubisoft zareagował całkiem sprawnie i szybko, wydająć specjalne oświadczenie, w którym poinformował o doborowolnym odejściu oskarżonych pracowników z firmy.
Poniżej przedstawiamy fragment wypowiedzi Yvesa Guillemonta, prezesa firmy Ubisoft:


Ubisoft nie spełnił swoich zobowiązań dotyczących gwarancji bezpieczeństwa i komfortu w środowisku pracowniczym. To niedopuszczalne. Toksyczne zachowania stoją w silnej opozycji do wartości, których nigdy się nie wyparliśmy i których nigdy się nie wyprzemy. Przyrzekam, że doprowadzę do znacznych przemian w całej firmie, aby umocnić naszą kulturę pracy.

Jeszcze dziś odbędzie się Ubisoft Forward


Prawdpodobnie firma robi wszystko, aby sytuacja wewnętrzna nie odbiła się na jej wartości rynkowej. Warto przypomnieć, że jeszcze dziś odbędzie się wydarzenie Ubisoft Forward, na którym zaprezentowane zostaną najnowsze gry studia. Transmisja rozpocznie się o godzinie 21.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnicza planeta z naszego układu słonecznego może być czarną dziurą
  2. Kuriozalny apel firmy. Apple nie chce by zaklejano ich kamerki
  3. Nadchodzi Serious Sam 4. Poznaliśmy datę premiery i zwiastun
  4. EA Sports UFC 4: Poznaliśmy zwiastun i datę premiery

Następny artykuł