UFO
Źródło: pixbay.com

Niezwykła historia 71-latka z Polski. Był pewien, że spotkał kosmitów, nie spodziewał się

Gabriela SicińskaGabriela Sicińska
3 Listopada 2020

UFO, czyli Unidentified Flying Object, to od zarania dziejów największa zagadka wszechświata. Choć wciąż nie ma dowodów na istnienie innych cywilizacji w kosmosie, pojawianie się na niebie niezidentyfikowanych obiektów jest regularnie zgłaszane przez naocznych świadków. Nie brakuje wśród nich również Polaków.

Polska może się pochwalić wieloma wydarzeniami związanymi z potencjalną działalnością kosmitów. Były wśrod nich kręgi na polach pszenicy, niewyjaśnione zachowania morskiej wody czy dostrzegane niekiedy dziwne obiekty latające. Jednak jest jeden polski incydent, który od lat badany jest przez naukowców z całego świata.


UFO w Emilcinie


Znajdująca się w województwie lubelskim wieś Emilcin nie wyróżniała się niczym szczególnym. Przynajmniej do 10 maja 1978 roku. Tego dnia 71-letni rolnik Jan Wolski podczas podróży na pole zauważył coś niesamowitego. Był to prostopadłościenny, srebrzysty obiekt bez okien i drzwi, który unosił się kilka metrów nad ziemią.


Latająca ogromna sztaba srebra nie była całością niecodziennego obrazka. Pod nią, na ziemi, leżała płaska platforma, na której rolnik wyraźnie dostrzegł jakąś postać. Wzywała go do siebie zapraszającym gestem. Choć Jan Wolski nigdy nawet nie słyszał o UFO i tego typu zjawisko było mu zupełnie obce, zaciekawiony podszedł do obcego.

Mbank ostrzega swoich klientów przed oszustami. Można stracić wszystkie pieniądze, ważny szczegółMbank ostrzega swoich klientów przed oszustami. Można stracić wszystkie pieniądze, ważny szczegółCzytaj dalej


Statek obcych


Gdy staruszek wszedł na platformę, ta natychmiast wzniosła się w górę i znalazł się wewnątrz latającego pojazdu. Z jego relacji wynika, że wewnątrz nie było nic poza ławką i gromadką dziwnych postaci o niewielkim wzroście i ciemnozielonych twarzach, odzianych w obcisłe, szare kombinezony.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?

2. Ministerstwo Zdrowia zwołało pilną konferencję w sobotę. Nie mogli dłużej czekać, wydano stanowcze oświadczenie


Na stole operacyjnym


Postaci mówiły zupełnie niezrozumiałym językiem. Wolski musiał z ich gestów wywnioskować, że chcą, by się rozebrał i pozwolił zbadać dziwnymi urządzeniami podobnymi do talerzy. Po przeglądzie anatomicznym rolnik został poczęstowany jedzeniem obcych (którym grzecznie odmówił) i odstawiony na ziemię.

Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenieSony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenieCzytaj dalej


Po zdarzeniu oczywiście czym prędzej ruszył do domu, by opowiedzieć rodzinie o swojej przygodzie. Jak chwilę później wrócił na miejsce incydentu z synem, po UFO nie było już śladu. Jednakże obiekt był ponoć widziany przez pięcioletniego chłopca, a niektórzy mieszkańcy wsi słyszeli tego dnia dziwny huk.


Emilcin na ustach całego świata


Lubelska wieś została miejscem dogłębnych badań ufologów z całego świata. Badania trwały lata, jednak nie udało się ustalić niczego konkretnego. Pewnym jest natomiast, że nikt nie był w stanie udowodnić, że opisywane przez Wolskiego zdarzenia nie miały miejsca.

Zdarzenie z 1978 roku zostało w Emilcinie upamiętnione pomnikiem UFO, który wieś zawdzięcza inicjatywie fundacji Nautilus. Końcówka lat 70-tych ubiegłego wieku była niespotykanie obfita, jeśli chodzi o zgłoszenia niezidentyfikowanych obiektów pojawiających się na terenie całej Polski. Być może kiedyś uda się wyjaśnić, co i dlaczego wydarzyło się wówczas w naszym kraju.

źródło: onet.pl

Co by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakujeCo by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakujeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent Przemyśla przerywa milczenie. Czy psy, które zagryzły 12-letniego Kamilka, zostaną uśpione?
  2. Żołnierz kradł auta w Niemczech i sprzedawał w Polsce
  3. Ogromna rewolucja w Poczcie Polskiej. Zmiany dotrą do wielu miast. Koniec z długimi kolejkami?
  4. Hubert Urbański zaskoczył wszystkich w Milionerach. Publiczność zamarła, chodzi o przerażające praktyki
  5. Dramatyczna sytuacja w galeriach handlowych. Mogą ucierpieć sklepy, również z elektroniką. Czy czeka nas Lockdown?
  6. Wyszło na jaw. Wiadomo, która z kandydatek rolnika poszła z nim na wesele. Zdradził ich zespół muzyczny
  7. W Karpatach odnaleziono gatunek od dawna uznawany za wymarły. Pojawił się na Ziemi zaraz po wyginięciu dinozaurów

Następny artykuł