Pojazd latający ADIFO. Fragment filmu: Conheça o ADIFO, O Futuro das Aeronaves!!!
Źródło: YouTube/Tecnologia Todo Dia

Widziałeś UFO na niebie? Możliwe, że obok Ciebie przelatywał ADIFO. Nowy pojazd, który osiąga prędkość ponaddźwiękową

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
12 Listopada 2020

Ludzkość od zarania dziejów wpatruje się w niebo w poszukiwaniu znaków życia pozaziemskiego. Wiele osób twierdzi, że widziało statki kosmiczne, czyli UFO, na niebie, jednak oprócz paru nagrań w niezbyt dobrej jakości, ludzkość nie posiada twardych dowodów na istnienie obcych pojazdów.

ADIFO to pojazd latający, który może przyprawić wielu miłośników UFO o szybsze bicie serca. W powietrzu wygląda zupełnie jak statek kosmiczny, w rzeczywistości jest jednak futurystycznym dronem z ogromnymi możliwościami.

Ogromne zmiany w rządzie. Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowaneOgromne zmiany w rządzie. Ministerstwo Cyfryzacji zostało zlikwidowaneCzytaj dalej

Tajemnicze, bezzałogowe UFO

Dwaj miłośnicy statków kosmicznych z Rumunii postanowili stworzyć drona, który swoim kształtem i osiągami przypomina UFO. ADIFO to niewielki pojazd o kształcie nawiązującym do latających spodków i niesamowitych osiągach. Pojazd może poruszać się w dowolnym kierunku i rozwijać naddźwiękową prędkość.

Nazwa ADIFO to skrót od All-Directional Flying Object. Już sama nazwa wskazuje na niezwykłe możliwości rumuńskiej maszyny. Według twórców, jest to najbardziej zaawansowany technologicznie pojazd tego typu na świecie. ADIFO ma 120 centymetrów szerokości i waży zaledwie kilka kilogramów.

Uwaga, Standander Bank ostrzega przed oszustami. Z kont klientów znikają pieniądze, ważny komunikatUwaga, Standander Bank ostrzega przed oszustami. Z kont klientów znikają pieniądze, ważny komunikatCzytaj dalej

Niesamowite możliwości ADIFO

Dzięki wbudowanym wiatrakom, pojazd przypominający UFO, ma możliwość pionowego startu i lądowania. To jednak nie koniec technologicznych nowinek. ADIFO posiada również aż dwa silniki odrzutowe (elektryczne), dzięki którym może on rozwinąć naddźwiękową prędkość. Do manewrowania pojazdem, urządzenie zostało wyposażone w specjalne dysze po bokach, które znacząco ułatwiają sterowanie.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę

2. Ugryzła kawałek ogórka i natychmiast go wypluła. Popełniła najgorszy błąd dodając 3 składniki, które całkowicie zmieniają smak ogórkow

To jednak nie koniec. Inżynierowie zapowiadają, że ich UFO będzie miało możliwość latania do góry nogami, wykonywać niezwykle szybkie i sprawne manewry w trakcie lotu z dużą prędkością, a przekraczanie bariery dźwięku, dzięki charakterystycznemu designowi, ma odbywać się o wiele łatwiej i ciszej niż w tradycyjnych samolotach. Rumuńscy autorzy projektu chcą w przyszłości wykonać również pełnowymiarowy model pojazdu, na którego pokład będzie mogło wejść kilka osób.

Sieć Orange rozdaje darmowe gigabajty internetu. Świetne wieści dla klientów, wiemy jak je zdobyćSieć Orange rozdaje darmowe gigabajty internetu. Świetne wieści dla klientów, wiemy jak je zdobyćCzytaj dalej

Testy powietrzne UFO

Na początku maszyna była testowana w specjalnym tunelu aerodynamicznym przy niskich prędkościach. Inżynierowie musieli sprawdzić, jak maszyna zachowuje się w warunkach niskiego i wysokiego ciągu, przy jakich kątach i nachyleniach pojazd działa optymalnie. Bardzo dobre osiągi udało się osiągnąć dzięki umieszczeniu środka ciężkości maszyny praktycznie w centrum urządzenia. Po udanych testach wewnętrznych przyszedł czas na lot na powietrzu.

Rumuni opublikowali ostatnio nagrania prezentujące powietrzne testy swojego małego modelu ADIFO. Pojazd rzeczywiście do złudzenia przypomina statek kosmiczny UFO, osoby, które nie wiedzą, że jest to tak naprawdę zdalnie sterowany pojazd stworzony przez człowieka, mogą się naprawdę przestraszyć, że widzą statek obcych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anita i Adrian ze "Ślub od pierwszego wejrzenia" podzielili się ważną informacją. Fani wspierają parę w ich decyzji
  2. Dlaczego pies kładzie się przy Twoich stopach? Spanie w nogach jest ważnym sygnałem, lepiej go nie bagatelizować
  3. Niezwykłe tajemnice dinozaurów. Naukowcy po latach odkryli niesamowite fakty
  4. Podwyżki cen prądu coraz bliżej? Rząd od stycznia wprowadzi dodatkową opłatę
  5. NASA podpisała historyczne umowy z 17 firmami. Zajmą się rewolucyjną technologią kosmiczną
  6. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  7. Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzje

Następny artykuł