Rysunek z Nazca
Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli gigantyczny rysunek. Czy starożytni ludzie czcili kosmitów? Jest wiele niezwykłych teorii

Kuba WielochKuba Wieloch
19 Października 2020

Archeolodzy dokonali niezwykłego odkrycia. Badacze natknęli się na gigantyczny rysunek wyryty w ziemi. Eksperci uważają, że ma ponad 2000 lat, ale wciąż spierają się jakie było jego zastosowanie

Archeolodzy dokonali kolejnego niezwykłego odkrycia. Odnaleźli kolejny rysunek nieopodal miasta Nazca, przedstawiający gigantyczną głowę kota. Jak wynika z danych udostępnionych przez badaczy, dzieło ma około 37 metrów długości. Prawdopodobnie powstał na wiele lat przed kulturą Nazca, między 500 p.n.e. a 200 rokiem naszej ery. To już kolejne tego typu znalezisko w ciągu ostatnich lat.

Odnaleziono kolejny rysunek z Nazca


Tego typu rysunki są grupą googlifów pozostawionych prawdopodobnie przez przedstawicieli starożytnej kultury Nazca. Według szacunków archeologów pracujących przy tych dziełach powstawały one w kilku różnych fazach, a najstarsze z nich stworzono wiele wieków przed naszą erą. Owe rysunki przedstawiają przeróżne istoty i rzeczy. Znaleziono już podobizny ludzi, zwierząt, ale także różnych figur i gestów. Co ciekawe, spora część rysunków z Nazca jest widoczna z kosmosu, co według zwolenników teorii o kosmitach jest dowodem na to, że starożytne ludy zamieszkujące te tereny, próbowały się z nimi komunikować. Rysunki z Nazca zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO w roku 1994.

Pacjenci trafią na Stadion Narodowy. Rusza budowa szpitali polowych w całym kraju, wiemy gdzie powstanąPacjenci trafią na Stadion Narodowy. Rusza budowa szpitali polowych w całym kraju, wiemy gdzie powstanąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Księżyc pełnił kiedyś niezwykle ważną funkcję. Niesamowite odkrycie naukowców

2. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"

Przypadkowe odkrycie


Co ciekawe świeżo odkryty rysunek przedstawiający kota został odkryty przez przypadek. Okazuje się bowiem, że był on przysypany piaskiem, przez co dostrzeżenie go graniczyło z cudem. Według informacji udostępnionych przez peruwiańską agencję prasową Andina, w zeszłym tygodniu rozpoczęły się pracę konserwacyjne.

Naukowcy odkryli gigantyczny rysunek. Czy starożytni ludzie czcili kosmitów? Jest wiele niezwykłych teoriiNaukowcy odkryli gigantyczny rysunek. Czy starożytni ludzie czcili kosmitów? Jest wiele niezwykłych teoriiCzytaj dalej

Dzieło kultury Paracas


Naukowcom udało się ustalić, która kultura jest odpowiedzialna za stworzenie rysunku kota.
Tkaniny kultury Paracas, ukazujące ptaki, koty i ludzi, przypominają te geoglify – mówi Johny Isla, dyrektor misji archeologicznej
Warto również zaznaczyć, że pomimo upływu wielu lat od pierwszego znaleziska, ludzie wciąż odkrywają nowe geoglify w tych rejonach.

Geoglif

Technologia odkrywa kolejne geoglify


Jedną z rzeczy, która nas zawsze zaskakuje, to, że wciąż znajdujemy nowe rysunki — mówi Johny Isla.
Współczesna technologia znacznie ułatwia tego typu odkrycia. Niezwykle przydatne są drony, które mogą precyzyjnie przeczesać teren i znaleźć nieodkryte wcześniej rysunki.
Kiedyś potrzebowaliśmy zdjęć z samolotów, ale teraz możemy użyć maszyn bezzałogowych i to bardzo nam pomaga — dodaje Isla.

Dlaczego ludzie tworzyli te niezwykłe rysunki?


Powstało wiele mitów i teorii na temat celu tworzenia rysunków z Nazca. Wielu naukowców twierdzi, że mogły one być starożytnymi znakami drogowymi. Inni są zdania, że oznaczały one drogi procesyjne i miejsca kultu. Rzecz jasna, nie brakuje również zwolenników teorii o kontakcie z obcą cywilizacją, dla których rysunki miały być drogowskazami. Ta teoria jest jednak najmniej prawdopodobna, ze względu na brak jakichkolwiek dowodów naukowych.

Od dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady. Ważne zmiany dla dzieci i ich rodzicówOd dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady. Ważne zmiany dla dzieci i ich rodzicówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie spodziewaliśmy się, że publiczność będzie aż tak wzruszona. Zjawiskowy występ w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"
  2. Ekspresowe i nieziemsko pyszne ciasto, na którego punkcie oszalał cały świat. Wszystkie składniki masz pod ręką
  3. Ślady kobiety i dziecka z epoki lodowcowej. Niesamowita historia dwójki pradawnych ludzi, naukowcy oniemieli z zachwytu
  4. Sony zaprezentowało interfejs dla graczy w PS5. Innowacje widać gołym okiem
  5. Mars widoczny gołym okiem? Jest prosty sposób, teleskop i lornetka będą zbędne
  6. Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)

Następny artykuł