ufo
Źródło: Pixabay

Czy uważasz, że naukowcy powinni skupić się na znalezieniu UFO?

Artur ŁokietekArtur Łokietek
20 Października 2020

Czy naukowcy na całym świecie faktycznie powinni poszukiwać UFO? Kwestia pochodzenia niezidentyfikowanych obiektów latających rozpala wyobraźnię badaczy od wieków. Teraz jednak, gdy przed paroma miesiącami Pentagon potwierdził autentyczność nagrań, naukowcy ponownie poczuli potrzebę znalezienia UFO.

UFO, wbrew obiegowej opinii, to nie tylko zwrot wyrażający kosmitów. Nie zmienia to faktu, że do tej kategorii obiektów klasyfikowane są wszystkie niewyjaśnione, tajemnicze zjawiska, które mają to do siebie, że ludzie bardzo by chcieli poznać to, co za nimi stoi.

Pentagon potwierdza UFO

Wcześniej w tym roku, przed paroma miesiącami, światem nauki zatrzęsło - Pentagon oficjalnie zakomunikował, że możliwe do obejrzenia w internecie od wielu lat filmiki przedstawiające rzekome spotkania Marynarki Wojennej USA z UFO, są jak najbardziej prawdziwe. Tym samym potwierdzono po wielu latach ich oryginalność, co od razu przełożyło się na kolejny boom dotyczący opowieści o kosmitach. Co ciekawe, na wspomnianych filmikach usłyszeć możemy także komentarz żołnierzy USA, operatorów radiowych lub pilotów myśliwców, którzy zadziwieni są tym, co przedziwne obiekty wyczyniają w powietrzu. A wyczyniają niemało, bo rozwijają nagłe przyspieszenie zdolne do zabicia człowieka, przekraczają bezszelestnie barierę dźwięku i dokonują innych cudów, o których badaczom się nie śniło.

Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitegoWojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitegoCzytaj dalej

Czy UFO to UFO?

Oczywiście sam termin UFO od razu interpretowany jest jako pojazd kosmitów, co jednoznacznie pozwoliło wierzyć w to, że Pentagon potwierdził kontakt z pozaziemską cywilizacją. Nic bardziej mylnego - UFO to "niezidentyfikowane obiekty latające" różnego rodzaju, w tym drony, samoloty czy inne podniebne wehikuły różnego rodzaju, mogące równie dobrze pochodzić z Ziemi i zostać stworzonymi przez człowieka. No, gdyby nie teoretyczna technologia, w jaką są wyposażone. To wszystko pozwala sądzić, że coś" jest na rzeczy, a badacze od kilku miesięcy znacznie zwiększyli próby wyjaśnienia fenomenu i wykrycia podobnych obiektów.

To już pewne, naukowcy nie pozostawiają złudzeń. Butelki dla dzieci mogą być niebezpieczneTo już pewne, naukowcy nie pozostawiają złudzeń. Butelki dla dzieci mogą być niebezpieczneCzytaj dalej

Naukowcy kontra UFO

Naukowcy już wcześniej przeprowadzali poszukiwania UFO, jednak nie dysponując żadnymi oficjalnymi (tj. pochodzącymi skądś indziej niż z filmiku na YouTube) dowodami nie mogli za wiele zdziałać. Co jednak ciekawe, przy okazji komunikatu Pentagonu, badacze znów zyskali sens swoich działań. Zwiększyli oni swoją moc przerobową i starają się za wszelką cenę odkryć, czym są UFO i skąd tak naprawdę pochodzą. Czy to, Waszym zdaniem, ma w ogóle jakikolwiek sens? Czy naukowcy powinni jednak skupić się na innych zagadnieniach? W końcu UFO nie jest kwestią palącą, a same projekty mogą pochłonąć też dużo pieniędzy. Być może lepiej skupić się na rzeczach doczesnych? Koniecznie dajcie znać, co uważacie.

Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegółNaukowcy odkryli tajemnicze sygnały z kosmosu. Zamarli, gdy odkryli jeden szczegółCzytaj dalej

Następny artykuł