Kosmici
Źródło: flickr.com

Do Ziemi dotarł tajemniczy sygnał z kosmosu. Czy czeka nas pierwszy kontakt z kosmitami?

Kuba WielochKuba Wieloch
27 Sierpnia 2020

Naukowcy odkryli tajemnicze sygnały docierające do naszej plany z kosmosu. Badacze uzyskali nowe, niezwykłe cenne informacje

Czy kosmici chcą nas poznać?


Sygnały dochodzące do Ziemi z kosmosu są bolączką i wielką zagwozdką dla najznamienitszych astronomów. Czy to obca cywilizacja chce się z nami skontaktować? Badacze nie mogą wykluczyć nawet tak niezwykłej teorii.
Niezwykłe błyski FRB są naukową zagadką od niemal 20 lat. Co jakiś czas do naszej planety docierają sygnały, które trwają zaledwie milisekundy. Nie zmienia to faktu, że energia takiego zjawiska jest równa miesiąca pracy Słońca. Najwięksi badacze świata od lat próbują rozwikłać tajemnicę tych niezwykłych sygnałów z przestrzeni kosmicznej, ale jak dotąd nie udało się to.

Naukowcy biją na alarm. Toksyczne panele słoneczne zatruwają środowiskoNaukowcy biją na alarm. Toksyczne panele słoneczne zatruwają środowiskoCzytaj dalej

Powrót tajemniczych sygnałów z kosmosu


Wszystko może się pozmieniać w najbliższych miesiącach. Naukowcy odebrali niedawno sygnał z obiektu nazwanego FRB 121102, który pojawił się na naszych radarach w roku 2012. Następnie obiekt zaginął w tajemniczych okolicznościach, po czym nagle ni stąd, ni zowąd się pojawił i przekazał kolejny sygnał. Tajemniczy błysk dotarł do badaczy niecałe dwa miesiące temu.
Z obliczeń badaczy wynika, że tajemnicze sygnały docierają do nas przez równy okres 90 dni, po czym obiekt wycisza się na kolejne 67 dni. Cały cykl trwa równo 157 dni, co jest zjawiskiem niezwykłym. Astronomowie uważają, że za ten stan rzeczy może odpowiadać orbitalny ruch gwiazdy neutronowej, magnetara lub rozrost czarnej dziury.

Asteroida leci w kierunku Ziemi. Naukowcy nie wykluczają zderzeniaAsteroida leci w kierunku Ziemi. Naukowcy nie wykluczają zderzeniaCzytaj dalej

Złe wieści dla fanów teorii spiskowych


Dzięki temu badacze są z prawie 100% pewnością wykluczyć możliwość kontaktowania się z nami cywilizacji pozaziemskiej. Obecnie wiemy, że obiekt, który wysyłał, sygnały ma charakter niezwykle energetyczny lub mamy do czynienia z efektem interakcji pary tego typu obiektów.
Astronomowie przygotowali również zaawansowane prognozy, które sugerują, że błyski tego lub tych obiektów będą docierały do Ziemi jeszcze do 14 października 2020 roku. Następna sesja nastąpi w dniach od 18 grudnia do 24 marca 2021 roku. Błyski będą obserwowane przez chiński radioteleskop FAST, który od dłuższego czasu jest wykorzystywany do wychwytywania wszystkich podejrzanych sygnałów z kosmosu.

Rekomendacja Redakcji:

Dla wszystkich, którzy nie mogą się doczekać kontaktu z obcą cywilizacją i bliskiego spotkania z ET, polecamy pakiet kultowego znanego wszystkim serialu, który doczekał się wspaniałego wydania na 55 krążkach Blu-Ray The X-Files Complete Seasons 1-9 >sprawdź cenę<

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chcesz otrzymać PlayStation 5 w dzień premiery? Wiemy jak uzyskać dostęp do przedsprzedaży
  2. Był martwy przez niemal 20 minut. Nie uwierzysz, co zobaczył po "drugiej stronie"
  3. Naukowcy biją na alarm. Toksyczne panele słoneczne zatruwają środowisko
  4. Ściana wody o wysokości dwóch pięter. Kataklizm nadciąga

Następny artykuł