Joaquin Phoenix
Źródło: Harald Krichel / CC BY-SA - Wikimedia Commons

Porwał 13 osób na Ukrainie. Żądał, aby prezydent publicznie zareklamował film z Joaquinem Phoenixem

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Lipca 2020

Fanatyczny aktywista praw zwierząt porwał na Ukrainie autobus z 13 osobami. Groził im śmiercią pod warunkiem, że... prezydent kraju, Wołodymyr Zełenski, zareklamuje film z Joaquinem Phoenixem. Chodziło tu o pro-ekologiczny dokument Earthlings.

Do niecodziennych wymagań terrorysty doszło na Ukrainie. Porwał on autobus i wystosował przedziwne żądania do prezydenta tego kraju.

Atak bio-terrorystyczny?

Z pewnością przyszli PR-owcy nie mogą brać z przykładu z niejako Maksima Kriwosza. Mieszkaniec Ukrainy, znany w swoim środowisu jako fanatyczny aktywista walczący o prawa zwierząt, już wcześniej sprawiał kłopoty organom ściagania. Został on skazany za nielegalne posiadanie broni. Tym razem przeszedł samego siebie. W miniony wtorek doszło do niecodziennego wydarzenia w ukraińskim mieście Łuck. To właśnie tam wspomniany Maksim Kriwosz, uzbrojony w skróconą wersję karabinu AK-47, boczną broń palną i granat, siłą przejął autobus w którym znajdowało się 13 niewinnych osób.

Tajemnicze kręgi w zbożu pojawiły się w Polsce. W Nadarzycach lądowało UFO?Tajemnicze kręgi w zbożu pojawiły się w Polsce. W Nadarzycach lądowało UFO?Czytaj dalej

Reklama albo śmierć

Porywacz groził zakładnikom, że ich zabije; oddał nawet parę strzałów przez okno autobusu, jednak nikomu na szczęście nic się nie stało. Wkrótce po ataku, wystosował on za pośrednictwem Twittera niezwykle niecodzienne żądanie do głowy tego państwa Wołodymyra Zełenskiego. Porywcz ogłosił, że wypuści zakładników, jeśli prezydent publicznie zareklamuje film Shauna Monsona, Earthlings. Jest to dokument, w którym za pomocą ukrytych kamer, śledzi się proces wykorzystywania zwierząt w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, czy też farmaceutycznym. Narratorem tego filmu jest właśnie Joaquin Phoenix.

Polska przegoniła Niemcy i stała się liderem w Europie. Nie zgadniecie w czymPolska przegoniła Niemcy i stała się liderem w Europie. Nie zgadniecie w czymCzytaj dalej

Joaquin Phoenix polecany przez prezydenta

Popularny za sprawą m.in. niedawnego Jokera amerykański aktor jest znanym aktywistą pro-ekologicznym. Jeszcze w ubiegłym roku został on zatrzymany przez policję za strajkowanie wraz z innymi prostestującymi w jednym z miast Stanów Zjednoczonych. Zapewne Kriwosz chciał w ten zaskakujący sposób zwrócić uwagę na problem związany z wykorzystywaniem zwierząt. Co ciekawe, prezydent Ukrainy rzeczywiście napisał na Twitterze: "Wszyscy obejrzyjcie film Earthlings z 2005 roku". Dodatkowym żądaniem porywacza było publiczne oświadczenie parlamentu, rządu i ukraińskiego kościoła prawosławnego o treści "jestem legalnym terrorystą". Porywacz zgodnie z obietnicą wypuścił zakładników, a wkrótce potem z Twittera zniknęła wiadomość prezydenta. Podkreślał on, iż w tej sytuacji nie jest ważne czy oznaczało to negocjowanie z terrorystami, a zależało mu na tym, aby zakładnicy byli cali.

Zobacz także:

  1. Orange masowo blokuje smartfony. Klienci nie będą zadowoleni
  2. Opuszczony tankowiec zaczyna przeciekać. Grozi nam katastrofa ekologiczna na niewyobrażalną skalę
  3. Nielegalny spektakl w dark webie. Aresztowano 19 nieletnich osób
  4. Kontrowersyjne praktyki armii USA na Twitchu. Konkurs, w którym do wygrania jest zostanie żołnierzemNastępny artykuł