Pieniądze
Źródło: pixabay.com

Zapadła ważna decyzja dla klientów UPC. Firma zwróci pieniądze obecnym i dawnym klientom, jest jeden warunek

Kuba WielochKuba Wieloch
28 Października 2020

Klamka już zapadła. Ze względu na skargi klientów UOKiK wydał niezwykle ważną decyzję. Byli i obecni klienci operatora mają możliwość odebrania rekompensaty pieniężnej, ze względu na podniesiony abonament

Jak wynika z ustaleń UOKiK, klienci UPC zostali niesłusznie potraktowani przez operatora. Firma narzuciła na użytkowników dodatkowe opłaty za abonament.

Decyzja UOKiK

Było to głośna sprawa, która skończyła się wieloma skargami użytkowników. Uważali oni, że zostali potraktowani niesłusznie, a UPC podniosło abonament bezprawnie.

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusamiKoniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusamiCzytaj dalej

Podwyższenie abonamentu kosztowało użytkowników 7 zł miesięcznie. Operator postanowił w 2016 roku podnieść abonamenty do góry (od 3 do 8 zł), w zależności od wykupionej przez użytkownika oferty.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Tajemnicze sygnały z kosmosu ponownie do nas trafiają. Astronomowie nie mogą uwierzyć

2. Ważne ogłoszenie GIF. Popularny produkt wycofany z aptek

Klienci zostali poinformowani drogą listowną o wprowadzeniu do umów dodatkowych zapisków, mających na celu zmianę ceny abonamentu.

Zwroty dla obecnych i dawnych klientów UPC

Dopiero po 5 latach sprawa nabrała większego tempa i głos zabrał UOKiK, który wyraźnie stanął po stronie poszkodowanych użytkowników. Dzięki temu firma będzie zobligowana do wypłacenia rekompensaty obecnym i dawnym klientom.

Naukowcy aż osłupieli. Nowo odkryta rafa koralowa jest większa niż dwa Pałace KulturyNaukowcy aż osłupieli. Nowo odkryta rafa koralowa jest większa niż dwa Pałace KulturyCzytaj dalej

Według ustaleń UOKiK klienci operatora UPC mogą otrzymać wyraźna rekompensatę. Przedstawiają się one następująco:

· Darmowa usługa do wyboru – jeśli nadpłacona kwota nie przekracza 200 zł,

· Dwie darmowe usługi do wyboru – jeśli nadpłacona kwota przekracza 200 zł,

· Poprzednia cena i parametry łącza – obecni klienci mogą skorzystać z warunków przed zmianą cen abonamentów

· Obniżka abonamentu lub wszystkie powyższe – dla klientów, którzy nadal korzystają z UPC, ale mają obecnie zupełnie inne pakiety, w tym przypadku rata wyniesie od 15 do 60 zł.

Dawni klienci uzyskają zwrot pieniężny

Bardzo ważną informacją dla byłych klientów operatora, jest fakt, że osoby, które nie korzystają już z usług UPC wciąż mogą otrzymać zwrot pieniężny w wysokości 75% zapłaconych podwyżek. Mogą również ponownie zawrzeć umowę z UPC z rabatem 20-30 zł przez okres 18 miesięcy.

Klienci UPC zostaną poinformowani o decyzji drogą mailową, pocztową, sms-ową lub zamieszczeniem informacji na koncie użytkownika.

Prawomocna decyzja

Warto również zaznaczyć, że powyższa decyzja jest prawomocna, więc już wkrótce będzie można ubiegać się o wypłatę rekompensaty, lub skorzystać z darmowych usług sugerowanych przez operatora.

Mężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał sięMężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał sięCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś mija 55 lat od teatralnego debiutu Elżbiety Starosteckiej. Szczere wyznanie aktorki na temat poczucia spełnienia
  2. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  3. Duże zmiany w WhatsApp. Użytkownicy w końcu doczekali się upragnionej funkcji
  4. Ważne oświadczenie twórcy Cyberpunk 2077. Z gry wycięto wiele mechanik, wiemy już, dlaczego
  5. Najważniejsze odkrycie XXI wieku. NASA potwierdziła niesamowite doniesienia odnośnie Księżyca
  6. Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił swoje decyzje. Pilna wiadomość do wszystkich Polaków
  7. Nadejdzie lada dzień. Pilne ostrzeżenie dla wszystkich Polaków

Następny artykuł