Laptop z zabezpieczeniami na tle mapy świata.
Źródło: Pixabay

Vivaldi łączy siły z DuckDuckGo. Nowa wersja bezpiecznej przeglądarki jest już dostępna

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Kwietnia 2020

Nowa wersja przeglądarki Vivaldi właśnie opuściła etap beta testów. Została usprawniona o technologię tracker blocker znaną fanom przeglądarki DuckDuckGo.

Betę opuszcza jednocześnie wersja przeglądarki dedykowana urządzeniom z Androidem. Aplikacja jest kompatybilna z wersją Lollipop lub nowszą.

Więcej prywatności

Najnowsza wersja przeglądarki Vivaldi oznaczona została numerem 3.0 i zawiera stworzony wspólnie z DuckDuckGo tracker blocker, który służy do blokowania śledzenia naszych aktywności w Internecie. Ta sama technologia zaimplementowana została do aplikacji mobilnej. Nowa technologia w przeglądarce Vivaldi korzysta z repozytorium listy zablokowanych trackerów “Privacy Essentials”. Lista jest regularnie aktualizowana za pomocą urządzenia Tracker Radar.

Mniej szkodliwych reklam

Vivaldi 3.0 posiada również wbudowany ad-blocker, który jest jednak domyślnie wyłączony. Urządzenie pozwala blokować reklamy, które wprowadzają w błąd lub służą do malware’u. Przeglądarka zapewnia szybki dostęp do ustawień ad-blocka poprzez kliknięcie w tarcze na pasku adresu.

Prywatność również w smartfonie

Po wielu miesiącach testów beta, w sklepie Google Play pojawiła się również wersja mobilna przeglądarki Vivaldi. Posiada ona takie same funkcje jak wersja desktopowa, między innymi funkcję Speed Dials służąco do szybkiego wybierania stron oraz funkcję tracker blocker.

Następny artykuł