Mężczyzna oglądający telewizję
Źródło: https://www.publicdomainpictures.net/

Współpraca TVN-u i Polsatu stała się faktem. Rozpoczynają budowę wspólnego serwisu

Wygląda na to, że niespodziewana współpraca dojdzie do skutku. Na rodzimym rynku ma pojawić się nowy polski serwis VOD. Będzie to efekt współpracy Grupy TVN Discovery Polska z Cyfrowym Polsatem. Tym samym potwierdziły się zeszłoroczne doniesienia.

Netflix będzie miał poważnego konkurenta na polskim rynku. Grupa TVN Discovery Polska oraz Cyfrowy Polsat rzucają wyzwanie amerykańskim gigantom tworząc własny serwis VOD.

TVN i Polsat łączą siły

Stosowny wniosek został złożony już do Komisji Europejskiej. Nowy serwis VOD tworzony przez polskich gigantów ma podjąć rywalizację z Netflixem, HBO GO i innymi usługami takiego typu. Po bardzo długim czasie bez informacji na ten temat firmy postanowiły podzielić się swoim planem. W październiku ubiegłego roku TVN Discovery i Cyfrowy Polsat poinformowały opinię publiczną o wspólnym planie wielkiej inwestycji. Obie strony mają wyłożyć na stół po 30 milionów złotych. Wszystko to aby stworzyć tak zwanego “polskiego Netflixa”. Jak zapowiadają firmy w ofercie nowej usługi mają pojawić się polskie filmy, seriale, dokumenty, programy sportowe i rozrywkowe. Obok produkcji TVN-u i Polsatu na platformie znajdą się również produkcje zewnętrznych producentów. Zapowiadany serwis ma również zająć się produkcją autorskich treści. Jak zapowiadają polscy giganci, VOD będzie dostępne nie tylko na terenie naszego kraju. Wydawcy przewidują stworzenie usługi międzynarodowej.

Absurdalne nagranie. Usunął gniazdo szerszeni za pomocą odkurzaczaAbsurdalne nagranie. Usunął gniazdo szerszeni za pomocą odkurzaczaCzytaj dalej

Nowy serwis VOD

Sama spółka ma być całkowicie niezależna finansowo. Serwis Wirtualne Media poinformował, że złożony został już wniosek do Komisji Europejskiej w sprawie stworzenia platformy VOD. Zebranie dokumentów okazało się bardzo czasochłonnym procesem. Część z osób była zaniepokojona faktem, że nowy serwis zastąpi dotychczasowe produkty obu firm czyli Ipla.tv i Player.pl. Wydawcy zapewniają, że nie planują wyłączenia obu usług. Nowoczesna platforma, która ma walczyć z Netflixem zostanie uruchomiona przez Polsat. W momencie w którym firmy uzyskają zgodę UOKIK, Grupa TVN Discovery Polska przejmie w niej 50 procent udziałów. - Wspólny projekt Discovery i Cyfrowego Polsatu ma wymiar europejski, a Komisja Europejska potwierdziła swoją właściwość. Dlatego dokonaliśmy zgłoszenia na poziomie Komisji Europejskiej - przekazała w rozmowie z portalem Wirtualne Media Katarzyna Issat, szefowa ds. komunikacji korporacyjnej w TVN Discovery Polska.

Największa dziura Europy jest w Polsce. Wiesz gdzie?Największa dziura Europy jest w Polsce. Wiesz gdzie?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapotrzebowanie na PlayStation 5 jest ogromne. Sony zwiększyło produkcję o połowę
  2. Potężna eksplozja w kosmosie o jasności tryliona Słońc. Naukowcy wyjaśniają
  3. Fascynujący widok. Tak wygląda wnętrze Saturna
  4. Ruszają testy internetu ze Starlinków. SpaceX szuka chętnych

Następny artykuł