pilot i telewizor
Źródło: Unsplash

Gdzie obejrzeć filmy i seriale w internecie za darmo? Nie nudź się podczas kwarantanny

Artur ŁokietekArtur Łokietek
25 Marca 2020

Kino Świat powołało do życia swoje własne VOD, które jest w pełni darmowe i zawiera mnóstwo świetnych filmów, a podobnych serwisów w internecie jest o wiele więcej. Dla tych, którzy obejrzeli wszystko na Netflixie jest to pozycja obowiązkowa, szczególnie na czas kwarantanny.

Polski dystrybutor filmów udostępnia za darmo w internecie mnóstwo pełnometrazowych produkcji, ale też seriali. Jest to świetne rozwiązanie na czas aktualnej pandemii, gdy wszyscy powinniśmy siedzieć w domach i nie wychodzić bez ważnego powodu.Podobnych serwisów jest więcej.

Kino Świat VOD

Kino Świat to znany polski dystrybutor filmów. Dosyć dawno temu firma powołała do życia swoje własne Video On Demand (VOD), czyli "wideo na żądanie". Różni się ono jednak od wielu innych - jest za darmo, a filmy znajdziemy na oficjalnym kanale dystrybutora w serwisie YouTube. Teraz jednak jest szczególna okazja, aby przypomnieć sobie o nich, w końcu panuje pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, a najlepszym sposobem na ograniczenie jej rozprzestrzeniania jest siedzenie w domu. Wielu z nas może narzekać na to, że w serwisach takich jak Netflix nie ma już co oglądać (tak, jak nie mamy już w co grać), więc to dobry moment na sprawdzenie oferty polskiej firmy.

Kanał dostępny jest pod tym adresem i oprócz mnóstwa tandetnych horrorów, zawiera sporo klasycznych filmów, dużo nowych i wartych uwagi (jak na przykład Przypis) i wielokrotnie nagradzane seriale - cały sezon Nocnego Recepcjonisty z Tom'em Hiddlestonem i Hugh Laurie'm czy norwerski serial wojenny Bitwa o Ciężką Wodę. Wszystko z polskim lektorem (niestety nie ma opcji napisów).

Gdzie obejrzeć coś za darmo w internecie?

Warto przypomnieć, że w polskim internecie dostępnych jest wiele innych ofert VOD z darmowymi produkcjami. Szczególnie interesujące mogą być darmowe pozycje od VoD.pl, Player.pl, bądź Ipla.tv. Inni dystrybutorzy także mają swoje kanały z filmami w serwisie YouTube - fani westernów na pewno zainteresują się FILM PLANET, zwolennicy klasyki kina Studiem Filmowym TOR, zaś fani niszowych dokumentów polubią stronę dokumentycyfrowo.pl.

Jeżeli szukacie czegoś, aby uspokoić swoje pociechy na ratunek przychodzą inne studia filmowe - Studio Miniatur Filmowych bądź Dzieci TVP. Warto przy okazji pamiętać, że płatne usługi streamingowe takie jak Netflix czy HBO mają triale, czyli darmowe okresy próbne.

Zobacz także:

  1. Jaki wpływ na płuca ma koronawirus? Pulmonolog odpowiada
  2. Rozszerzono kryteria podejrzeń COVID-19. Jakie są kryteria epidemiologiczne w Polsce?
  3. Chińscy naukowcy znaleźli nowe objawy koronawirusa SARS-CoV-2
  4. Valve pracuje nad interfejsem neuronowym. "Jesteśmy o wiele bliżej Matrixa, niż sądzą ludzie"
  5. Czemu najlepiej strzela się do demonów w rytm metalu? - Najlepsze soundtracki z gier
Następny artykuł