Komin
Źródło: pxfuel.com

Czy uważasz, że Polska powinna zrezygnować z energetyki węglowej?

Kuba WielochKuba Wieloch
20 Listopada 2020

Globalne ocieplenie jest zjawiskiem naukowo udowodnionym i niestety gwałtownie postępującym. Kryzys klimatyczny dotknie nas wszystkich, pozostaje nam ograniczenie szkód.

Coraz więcej się mówi o odpowiedzialnej gospodarce energetycznej. Rzecz jasna słowo odpowiedzialnej, oznacza tyle, co ekoologicznej. Globalne ocieplenie postępuje, a ludzkość musi zacząć gwałtownie ograniczać emisję szkodliwych gazów.

Kryzys klimatyczny


Naukowcy od lat biją na alarm w sprawie kryzysu klimatycznego. Mamy już wiele niezbytych dowodów na to, że ludzkość znacznie przyczynia się do postępujących zmian klimatycznych. Topnieją wieczne zmarzliny, podnosi się poziom wód oceanicznych, masowo wymierają całe gatunki zwierząt, rolników dotykają susze stulecia.

Najpopularniejsze gry na PlayStation przecenione z okazji Czarnego Piątku. Gracze rzucili się na zakupyNajpopularniejsze gry na PlayStation przecenione z okazji Czarnego Piątku. Gracze rzucili się na zakupyCzytaj dalej


Można tak wymieniać bez końca, bo skutków globalnego ocieplenia jest znacznie więcej, jednak podane przykłady powinny już wystarczyć, do zrozumienia, że jeśli nie zaczniemy działać, to będzie wyłącznie gorzej. Konieczna jest stanowcza polityka klimatyczna, która pomoże zastopować niszczenie naszej planety.

Naukowcy w końcu odkryli prawdę. Rozwiązanie ogromnej zagadki kosmosu zajęło im ponad 15 latNaukowcy w końcu odkryli prawdę. Rozwiązanie ogromnej zagadki kosmosu zajęło im ponad 15 latCzytaj dalej


W wielu krajach świata ogranicza się już do zera spalanie węgla. Te przepisy docierają również do Polski i mają pomóc w walce z emisją gazów cieplarnianych i zanieczyszczeń. Wystarczy przejechać się po polskich miastach w okresie zimowym, żeby zrozumieć, jak poważny jest to problem.

Smog w polskich miastach


Polska jest jednym ze światowych liderów zanieczyszczenia powietrza, szczególnie w okresie dni grzewczych. Wtedy to miasta i wsie spowite są szarą "mgłą", która z prawdziwą mgłą nie ma nic wspólnego. Niestety smog zadomowił się w naszej krainie na dobre i najwyższy czas na wygonienie tego szkodliwego gościa.

Szkodliwa "mgła"


Badania wykazują, że zanieczyszczone powietrze przyczynia się znacznie do infekcji górnych dróg oddechowych oraz rozwoju nowotworów. Dodatkowo smog jest jednym z czynników, który wpływa na rozwój różnego rodzaju alergii.
Alternatyw dla węgla jest całkiem sporo i korzysta się z nich już na całym świecie. Czas by Polska również zaczęła opierać swoją energetykę na odnawialnych źródłach energii.

12-latek z autyzmem wybudował ogromną replikę Titanica z klocków Lego. Zdjęcie robi niewiarygodne wrażenie12-latek z autyzmem wybudował ogromną replikę Titanica z klocków Lego. Zdjęcie robi niewiarygodne wrażenieCzytaj dalej

Następny artykuł