wiadomosci
Źródło: Morgan Balaei/ Twitter

Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba

Artur ŁokietekArtur Łokietek
30 Września 2020

To złe wiadomości dla mieszkańców Kalifornii. Jedna z mieszkanek Santa Rosa pokazał na Twitterze zdjęcie, które przyprawia o zawrót głowy. Wielki, czarny kawałek dosłownie spadł z nieba przed jej dom.

W Kalifornii obecnie panują coraz bardziej szalejące pożary. Te przechodzą przez praktycznie całe zachodnie wybrzeże, a miliony mieszkańców może zostać zmuszonych do ewakuacji. Sytuacji nie ratują najnowsze wiadomości.

Moneta z czasów PRL, która może być warta fortunę. Koniecznie sprawdź, czy nie masz jej w domuMoneta z czasów PRL, która może być warta fortunę. Koniecznie sprawdź, czy nie masz jej w domuCzytaj dalej

Wiadomości, które zwiastują tragedię

Kalifornia trawiona jest przez pożary. Wiele z nich wybuchło na skutek pozornie niewinnego incydentu. Z czasem jednak ogień zaczął obejmować coraz większe połacie terenu i finalnie doprowadził do tragedii wielu mieszkańców. Dość powiedzieć, że niektóre miała opanował ogień do tego stopnia, że spłonęło aż 80 procent wszystkich budynków! Jeden z pożarów okazał się efektem ubocznym imprezy, którą organizowali w parku rodzice nowo narodzonego dziecka. Tzw. "gender reveal party" to coraz bardziej popularna w Stanach Zjednoczonych impreza, podczas której świeżo upieczeni rodzice ogłaszają znajomym i rodzinie płeć, jaką ma ich dziecko. W jednym z przypadków okazało się to jednak tragiczne - źle ustawione fajerwerki doprowadziły do wybuchu niebezpiecznego ognia.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Najdziwniejsze odpowiedzi w "Jeden z dziesięciu". Aż trudno uwierzyć, że padły na wizji

2. Od 15 października kolejne podarunki od ZUS. Tysiące Polaków załapie się na mniejsze składki

Czerwone niebo

ING, mBank, Santander i nie tylko wprowadziły ważne zmiany. Kilkaset tysięcy Polaków zapłaci ogromne kwoty, warto się zainteresowaćING, mBank, Santander i nie tylko wprowadziły ważne zmiany. Kilkaset tysięcy Polaków zapłaci ogromne kwoty, warto się zainteresowaćCzytaj dalej

W USA coraz częściej słyszy się również o różnego rodzaju "znakach apokalipsy", które zwiastują pożary trawiające całe zachodnie wybrzeże. Chodzi tu przede wszystkim o krwistoczerwone niebo, które w ciągu całych dni jest często widoczne w różnych rejonach Stanów Zjednoczonych. Efekt ten wynika z prostego faktu zasłonięcia promieni słonecznych pyłem i dymem, który rozszczepia światło, które dociera na Ziemię i finalnie powoduje właśnie taki widok. Choć wszystko to brzmi naprawdę groźnie, na Twitterze pojawiło się zdjęcie wielkiego, czarnego "placka", który pewna mieszkanka Santa Rosa znalazła przed swoim domem. Choć na samym początku nie do końca wiadomo, czym jest tajemniczy obiekt, szybko staje się jasne, że również zwiastuje tragiczne w skutkach pożary.

Tajemniczy obiekt z nieba

Czarny kawał "czegoś" który spadł z nieba, finalnie okazał się olbrzymim kawałkiem popiołu pochodzącym najprawdopodobniej właśnie z pożarów, które rozprzestrzeniają się na coraz większe części Kalifornii. Zwiastuje to zapewne przybycie ognia nie tylko do Santa Rosa, ale i kolejnych miast, których mieszkańcy będą musieli zostać ewakuowani. Mieszkanka na swoim Twitterze wyjaśnia, że najpierw wzięła dziwny kawałek popiołu za perukę, jednak szybko okazało się, że jest to skutek olbrzymich pożarów i do tego jest wielkości jej dłoni. "Na szczęście wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich pożarów i spakowaliśmy wszystkie nasze ważne dokumenty i pamiątki rodzinne w łatwo dostępnym miejscu i zaczęliśmy przenosić je do naszego samochodu, kiedy wczoraj wieczorem około północy rozpoczęły się alarmy. Postanowiliśmy jednak poczekać na obowiązkowe zawiadomienie o ewakuacji" - mówiła cytowana przez o2 w rozmowie z CNN mieszkanka Kalifornii.

Naukowcy nie mogą uwierzyć w swoje odkrycie. Chodzi o gigantyczną czarną dziurę. Pochłania wszystkoNaukowcy nie mogą uwierzyć w swoje odkrycie. Chodzi o gigantyczną czarną dziurę. Pochłania wszystkoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owczarek zbliżył się do malutkiego dziecka. Nikt nie przewidział, co stanie się sekundę później
  2. Bajecznie pyszna i tania surówka z kiszonej kapusty dla całej rodziny. Moc witamin idealna na jesienną słotę
  3. Windows XP był plagiatem? Wyglądał łudząco podobnie
  4. Ważna decyzja dla klientów Play. Sieć musi zwrócić pieniądze
  5. Wysyp kawę na folię i ją podpal. Piorunujący efekt jest natychmiastowy
  6. Media obiegała smutna wiadomość. Nie żyje słynna piosenkarka, była prawdziwą ikoną

Następny artykuł