Wojsko
Źródło: flickr.com

Dramatyczna sytuacja u naszego sąsiada. Rząd wysłał wojsko, czeka nas podobny scenariusz?

Kuba WielochKuba Wieloch
10 Października 2020

Na Słowacji od 1 października obowiązuje stan wyjątkowy. Rząd próbuje na wszelkie możliwe sposoby zmniejszyć liczbę nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Do walki z pandemią wysłano wojsko.

Nie tylko w Polsce sytuacja pandemiczna jest z dnia na dzień coraz gorsza. Na Słowacji również padł kolejny rekord przyrostu zakażeń, a w ciągu jednej doby potwierdzono tam 1184 przypadki zakażenie chorobą COVID-19. Jak wynika z oficjalnych danych, w ciągu zaledwie 7 ostatnich dni podwoiła się liczba wszystkich zakażonych od początku epidemii.

Niezwykła moneta warta jest ogromne pieniądze. Nie uwierzysz z czego została wykonanaNiezwykła moneta warta jest ogromne pieniądze. Nie uwierzysz z czego została wykonanaCzytaj dalej

Fatalna sytuacja na Słowacji


Słowacja jest krajem o wiele mniejszym od Polski i ze względu na to liczby te są coraz bardziej przerażające. Szpitale u naszych sąsiadów są już w pełni obłożone i jeżeli sytuacja się nie uspokoi, to kraj czeka niebywała katastrofa. Dodatkowo w czerwonej strefie znalazły się aż 62 słowackie powiaty. To o 21 więcej niż w ubiegłym tygodni, co świadczy o skali przyrostu chorych. Zaledwie 6 powiatów znalazło się w zielonej strefie. To oznacza, że terenów, w których pandemia jest pod kontrolą już praktycznie tam nie ma.

Polacy odzyskują tysiące złotych. Jest prosty sposób, serwery już nie wytrzmująPolacy odzyskują tysiące złotych. Jest prosty sposób, serwery już nie wytrzmująCzytaj dalej

Do walki z pandemią wysłano wojsko


Słowacki rząd zdał sobie sprawę z tego, że ich kraj nie jest wystarczająco dobrze przygotowany na rosnący kryzys. W szpitalach przebywa tam obecnie 370 pacjentów, 16 z nich jest na oddziałach intensywnej terapii, a 26 korzysta aktualnie z respiratorów.
Premier postanowił zareagować i wykorzystać wojsko do walki ze śmiertelnym, niewidzialnym wrogiem. Do pomocy w walce z epidemią zostało oddelegowanych 1500 słowackich żołnierzy. Większość z nich trafi do najbardziej zagrożonego regionu, w którym sytuacja pandemiczna jest zdecydowanie najgorsza, czyli do sąsiadującej z naszym krajem Orawy.

DZISIAJ GRZEJE:

1. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją

2. W szkole jej dokuczali, bo była gruba. Po latach jej wygląd rzuca na kolana

Mieszkańcy nie stosują się do zaleceń


Słowackie media zauważają, że to właśnie tam odnotowuje się dramatyczny wzrost przypadków zakażenia. Niestety jest to niesławny region, który słynie z braku przestrzegania obostrzeń przez mieszkańców. Tamtejsi mieszkańcy mniej chętnie noszą maseczki i nie przestrzegają zakazu zgromadzeń, w odróżnieniu od terenów z zielonych stref kraju. Okazuje się również, że mieszkańcy Orawy znaleźli karygodny sposób na omijanie zakazu imprezowania. Przenoszą oni swoje rodzinne uroczystości do sąsiadującej Polski.

TVP testuje rewolucyjną technologię. Sygnał dotrze do niemal 6 milionów Polaków, wszystko przez sieć 5GTVP testuje rewolucyjną technologię. Sygnał dotrze do niemal 6 milionów Polaków, wszystko przez sieć 5GCzytaj dalej

W Polsce będzie podobnie?


Scenariusz ze Słowacji powinien być dla nas ostatnim alarmem. Nasza własna służba zdrowia również znajduje się u kresu swoich sił i jeśli w porę nie opanujemy szalejącego przyrostu nowych zakażeń, to u nas również konieczna może być interwencja wojskowa i wprowadzenie stanu wyjątkowego. Bardzo ważne jest zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego i stosowanie się do zaleceń rządowych, a w szczególności noszenie maseczek ochronnych, aby nie zarażać i nie zarazić się od innych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Może pomóc wykryć raka, zanim pojawią się pierwsze objawy. Badanie, na które zdecydowanie warto się wybrać
  2. Najlepsza propozycja na sobotni obiad. Obłędne kotlety schabowe po kowalsku
  3. Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont
  4. NASA odkryła na Marsie coś niezwykle dziwnego. Tajemnicze struktury mają miliard lat
  5. TVP testuje rewolucyjną technologię. Sygnał dotrze do niemal 6 milionów Polaków, wszystko przez sieć 5G
  6. Ludzi bez maseczek nazywa egoistami i socjopatami. Zrozpaczony lekarz apeluje do Polaków

Następny artykuł