Żołnierze amerykańskiej armii podczas grania w gry wideo.
Źródło: US Air Force

Amerykańscy żołnierze będą trenowali w grach? Powstaje centrum gier wojennych

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
16 Sierpnia 2020

US Marine Corps podpisało kontrakt o łącznej wartości 19 milionów dolarów z firmą BAE Systems. Celem projektu będzie stworzenie Centrum Komputerowych Gier Wojennych (Wagaming Center).

Wargaming Center ma powstać w bazie Marine Corps w Quantico (Wirginia). Chociaż nazwa może wskazywać na dosyć lekki projekt, w których żołnierze będą się relaksować podczas grania w ulubione gry komputerowe, to raczej nie można się spodziewać, że BAE Systems zainstaluje po prostu na paru komputerach Fortnite’a.

Nowoczesne technologie i gry

Centrum Komputerowych Gier Wojennych ma zawierać najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, sztuczną inteligencję, wielodomenowe modelowanie i symulowanie oraz predykcyjne analizowanie danych. W centrum będą powstawały między innymi wojenne symulatory, nie będą to jednak produkcje, które kojarzymy z branży gamingowej, a gry takie jak ARMA mogą okazać się dziecinną igraszką przy produkcjach tworzonych w Wargaming Center.
BAE Systems od lat współpracuje z Marine Corps Warfighting Laboratory Wargaming Division co zaowocowało stworzeniem kilku projektów związanych z grami wojennymi, które wykorzystywane są na potrzeby szkoleń żołnierzy. Wiceprezes BAE Systems zapowiedział, że podczas prac nad tym nowym projektem, koncern nawiąże współpracę z wyspecjalizowanym zespołem ekspertów od technologii cyfrowych.

Białoruś woła o pomoc. Elon Musk odpowiadaBiałoruś woła o pomoc. Elon Musk odpowiadaCzytaj dalej

Żołnierz przyszłości dzięki szkoleniu w grze

Dzięki stworzeniu odpowiednich narzędzi treningowych władze BAE Systems mają nadzieję stworzyć odpowiednie warunki do edukacji żołnierzy przyszłości. Branża militarna rozwija się wraz z branżą technologiczną, a ta od lat robi to w niezwykle szybkim tempie. Praca żołnierza coraz częściej polega na obsłudze dronów, robotów i innych tego typu urządzeń. Z pewnością celem Wargaming Center będzie przygotowywanie żołnierzy właśnie do takich zadań. Projekt zakłada również stworzenie specjalnej przestrzeni w zabezpieczonej chmurze, w której przechowywane będą kluczowe dane dotyczące projektów treningowych oraz rozwoju żołnierzy biorących udział w treningach. Dodatkowe informacje na temat najnowszego projektu amerykańskich Marines można znaleźć w oficjalnym ogłoszeniu na Twitterze BAE Systems Inc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Starlink oficjalnie rozpoczął działanie. Znamy pierwsze pomiary prędkości Internetu od Elona Muska
  2. Rosyjski superdron już prawie gotowy. Jest niewidzialny i ma na pokładzie 6 ton bomb
  3. Białoruś woła o pomoc. Elon Musk odpowiada
  4. Kosmiczne korki to już rzeczywistość. Misja Crew Dragon przełożona

Następny artykuł