Karlsruhe
Źródło: youtube.com

Odnaleziono wrak gigantycznego krążownika z okresu wojny. Wiemy jak wyglądał przed zatonięciem [wideo]

Kuba WielochKuba Wieloch
11 Września 2020

Norwegowie odnaleźli wrak nazistowskiego krążownika. Znalazły się również zdjęcia statku przed zatonięciem

U wybrzeży Norwegii dokonano niezwykłego odkrycia. Odnaleziono zaginiony wrak niemieckiego krążownika z okresu II Wojny Światowej. Został on zatopiony za sprawą ataku torpedowego w 1940 roku.
Co ciekawe wrak odnalazła firma Statnett, która natrafiła na znalezisko przy okazji sprawdzania stanu podwodnych kabli energetycznych. Skan dna morskiego ukazał niezwykły obraz. W głębinach Morza Północnego w pobliżu Norwegii znaleziono wrak krążownika, którego nie widział nikt od blisko 80 lat.

Niezwykłe znalezisko na dnie morza


W oznaczony obszar wysłano podwodne sterowane zdalnie pojazdy, który dokonały dokładnej inspekcji zatopionego pancernika. Dzięki szczegółowym zdjęciom dostarczonym przez maszyny udało się zidentyfikować wrak. Okazuje się, że odnaleziono niemiecki krążownik Karlsruhe.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni

2. ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja

Sztuczne mięso jednak nie będzie hitem? Naukowcy natrafili na poważny problemSztuczne mięso jednak nie będzie hitem? Naukowcy natrafili na poważny problemCzytaj dalej

Nazistowski krążownik


Gigantyczny statek trafił do użytku 1927 roku. Na jego pokładzie znajdowało się dziewięć 15-calowych dział. Jego długość wynosiła ponad 170 metrów i mógł poruszać się z prędkością sięgającą 59 kilometrów na godzinę. Wrak krążownika znajduje się w pozycji pionowej, około 500 metrów pod powierzchnią morza. Nie wiadomo jeszcze czy wrak zostanie wyciągnięty z dna morza. Może być zadanie trudne do wykonania.

Znaleziono ślady życia w kosmosie. Przełomowe odkrycie na WenusZnaleziono ślady życia w kosmosie. Przełomowe odkrycie na WenusCzytaj dalej

Karlsruhe

Historia Karlsruhe


Statek wykorzystywany był początkowo jako jednostkę szkoleniową, natomiast po wybuchu II Wojny Światowej służył jako flagowy okręt grupy uderzeniowej podczas niemieckiej inwazji na Norwegię. Karlsruhe został wpierw trafiony przez norweską artylerię, lecz to nie to spowodowało zatopienie okrętu. Krążownik wylądował na dnie morza wskutek ataku brytyjskiej łodzi podwodnej Truant.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna obudził się i prawie dostał zawału. Sytuacja powtarzała się codziennie, w końcu nie miał wyboru
  2. Halina przez 7 dni piła sok z selera na czczo. Korzyści widzi gołym okiem, nie zamieni go na nic innego
  3. Sztuczne mięso jednak nie będzie hitem? Naukowcy natrafili na poważny problem
  4. Wybuch głowicy nuklearnej w kosmosie. Niesamowite nagranie amerykańskich testów
  5. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  6. Już jutro wchodzi w życie nowy zakaz. Dotknie wiele osób

Następny artykuł