Wrocław
Źródło: https://twitter.com/wikka__/status/1275519270663880705/photo/1

Wrocław może zostać dzisiaj zalany. Burze, nawałnice, podtopienia, pogoda nie odpuszcza

Albert DługoszewskiAlbert Długoszewski
24 Czerwca 2020

Wrocław czeka kolejna fala opadów. Nie odpuszczą one również w dniu dzisiejszym. Sytuacja może być niezwykle ciężka. Jak donoszą synoptycy instytutu może dojść wręcz do zalania miasta i lokalnych podtopień. Na baczności muszą się mieć kierowcy. Wygląda na to, że kilka dróg może być kompletnie nieprzejezdnych.

Wrocław znajdzie się dzisiaj w bardzo trudnej sytuacji. IMGW przestrzega mieszkańców przed potężnymi opadami, które nawiedzą miasto w dniu dzisiejszym. Intensywne nawałnice spowodują zalanie ulic i utrudnienia w ruchu drogowym.

Wrocław czekają nawałnice

Wrocław to miasto, które wielokrotnie już było dotknięte nawałnicami i opadami. W dniu dzisiejszym sytuacja również będzie niezwykle trudna. Wszystko to za sprawą olbrzymi opadów deszczu. W ostatnim czasie ulew nie odnotowano jedynie w ubiegłą niedzielę i poniedziałek. Trudne zjawiska atmosferyczne spowodowały podniesienie poziomu rzek w całym regionie. IMGW wydał specjalny komunikat zawierający ostrzeżenia dla Wrocławia. W stolicy Dolnego Śląska aż do nocy z 24 na 25 czerwca możemy spodziewać się olbrzymich opadów i nawałnic. "Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm, miejscami do 45 mm" - możemy wyczytać w komunikacie instytutu.

Wrocław w trudnej sytuacji

Wrocław nawiedzą opady ciągłe, tak duże, że ziemia i kratki kanalizacyjne mogą nie być w stanie przyjąć nadmiaru wody. Dla mieszkańców oznacza to utrudnienia. Lokalnie, może dojść do zalania ulic. Zwłaszcza pod wiaduktami. Ten problem nasili się w godzinach popołudniowych i wieczornych, wody będzie stale przybywać. "Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - informuje w specjalnym komunikacie IMGW. "Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 35 mm, miejscami do 45 mm" - ostrzegają synoptycy. Kiepską wiadomością dla Wrocławia jest fakt, że w najbliższych dniach opady nie odpuszczą. Miasto nawiedzać będą olbrzymie ulewy i burze. IMGW zaleca stosowanie się do ostrzeżeń i śledzenie komunikatów pogodowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Burze się przesuwają. IMGW wydało ostrzeżenia dla 5 województw
  2. Zalało polskie elektrownie. Sytuacja jest bardzo ciężka, ceny prądu mogą pójść w górę
  3. Dziś wieczorem znów może być niebezpiecznie. IMGW ostrzega 4 województwa, burze, powodzie, grad
  4. Burze w dużej części kraju. IMGW ostrzega kolejne województwa

Następny artykuł