z ostatniej chwili
Źródło: Techgame

Premier Mateusz Morawiecki podał prawdopodobną datę wyborów prezydenckich

Oficjalnie wciąż nie wiadomo kiedy odbędą się wybory prezydenckie. Głos w tej sprawie postanowił zabrać premier Polski Mateusz Morawiecki.

- Wybory mogą odbyć się w sposób mieszany, korespondencyjny i tradycyjny - stwierdził podczas konferencji prasowej. - Prawdopodobnie odbędą się 28 czerwca, to zależy od tempa pracy Senatu. Planujemy na roboczo koniec czerwca - dodał.

Wszystko zależy od senatu

Termin przeprowadzenia wyborów prezydenckich to kwestia, która nurtuje praktycznie wszystkich Polaków. Po nieudanej próbie przeprowadzenia wyborów, które były zaplanowane na 10 maja, ciągle czekamy na kolejny termin. Mateusz Morawiecki na sobotniej konferencji prasowej postanowił zabrać głos w tej sprawie. Wygląda na to, że najbardziej prawdopodobnym terminem jest końcówka czerwca. Konkretnie chodzi o niedzielę 28. Szef rządu zwraca uwagę na jedną ważną kwestię. Dokładna data zależy od tempa prac senatu, który zajmuje się ustawą związaną z możliwością przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych.

Wybory w czasach pandemii

W związku z obowiązującym stanem pandemii koronawirusa nasze życie zmieniło się o 180 stopni. Jednym z przykładów zmian były wybory prezydenckie, które się tak naprawdę nie odbyły. Polski rząd rozważa wiele możliwości przeprowadzenia głosowania. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas tak zwany sposób mieszany. Oznacza to, że będzie można zagłosować tradycyjnie jak i korespondencyjnie. Jest to zupełna nowość w naszym kraju. Do tej pory nie mieliśmy takiej możliwość. Wybory prezydenckie wzbudzają wiele kontrowersji. Wystarczy przypomnieć sobie sytuację związaną z przekazywaniem danych przez pocztę polską. Budziło to wiele wątpliwości co do tego czy nasze dane poufne i wrażliwe są w należytych rękach i czy są odpowiednio bezpiecznie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe zasady kwarantanny. Dotyczą nawet kilkuset tysięcy Polaków
  2. Ogromne różnice w liczbie przeprowadzanych testów. Niektóre województwa bardziej uprzywilejowane
  3. Podwyższenie kar za hejt na policję. Minister ostrzega wszystkich Polaków
  4. Wspaniałe wieści z Czech. Kraj kończy z maseczkami, wracają koncerty i imprezy masowe
Następny artykuł