Dym unoszący się z mieszkania.
Źródło: PxHere

Poznaliśmy przyczynę wybuchu w warszawskim mieszkaniu. Oficjalne stanowisko prokuratury

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
17 Lipca 2020

Prokuratura nie ma złudzeń co spowodowało eksplozję w jednym z warszawskich mieszkań przy ulicy Kłobuckiej. Silna eksplozja, która miała miejsce w czerwcu tego roku była spowodowana awarią elektrycznej hulajnogi.

Nie jest to pierwszy przypadek, w którym urządzenie tego typu doprowadza do groźnej eksplozji. Wcześniej wybuch akumulatora w elektrycznej hulajnodze odnotowano również we Francji.

Potężna eksplozja, cudem bez ofiar

To już pewne, 6 czerwca w jednym z mieszkań przy ulicy Kłobuckiej w Warszawie, eksplodowała elektryczna hulajnoga. Wybuch był tak silny, że wyrwał okno ze ściany i na tyle skutecznie uszkodził drzwi, że strażacy musieli je wyważać. Wczoraj wieczorem głos w sprawie tego niebezpiecznego wydarzenia zabrała rzeczniczka prasowa prokuratury Okręgowej w Warszawie, Mirosława Chyr.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna nad Polską. Gratka dla obserwatorów niebaMiędzynarodowa Stacja Kosmiczna będzie widoczna nad Polską. Gratka dla obserwatorów niebaCzytaj dalej

Prokuratura wyjaśnia okoliczności

"Przyczyną wybuchu, do którego doszło ponad miesiąc temu w mieszkaniu przy ulicy Kłobuckiej na Ursynowie, była awaria akumulatora elektrycznej hulajnogi" - tłumaczy Chyr. Według prokuratury, eksplozja nastąpiła podczas ładowania urządzenia. Jak podkreślają śledczy, podjęto decyzję o wstrzymaniu się z przekazaniem tej informacji, ponieważ skala zniszczeń była tak wielka, że aż trudno pomyśleć, że mogła być za to odpowiedzialna zwykła elektryczna hulajnoga.

Spadkobierca Concorde'a nadchodzi. Ma osiągać prędkość prawie 3000 km/hSpadkobierca Concorde'a nadchodzi. Ma osiągać prędkość prawie 3000 km/hCzytaj dalej

Obyło się bez ofiar

Na szczęście w momencie eksplozji nie było nikogo w mieszkaniu. Gdyby sytuacja była inna, zapewne pisalibyśmy również o ofiarach śmiertelnych. Warto również uważać w jakich warunkach ładuje się urządzenia elektryczne i jak się zachowują w trakcie uzupełniania niedoborów energii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna dziura w jeziorze. Wleciał dronem i nagrał niesamowite ujęcia
  2. Spadkobierca Concorde'a nadchodzi. Ma osiągać prędkość prawie 3000 km/h
  3. Głębokość tej dziury jest niewyobrażalna. Chcą się dokopać do jądra Ziemii?
  4. Absurdalne nagranie. Usunął gniazdo szerszeni za pomocą odkurzacza

Następny artykuł