Fragment filmu, pt. Introducing our first Paper Bottle Prototype
Źródło: YouTube/The Coca-Cola Co.

Nadchodzi ekologiczna rewolucja. Coca-Cola pokazała przełomowy wynalazek

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
29 Października 2020

Coca-Cola dołącza do ekologicznej rewolucji. Inżynierowie pracujący dla giganta napojów słodzonych pracują nad wynalazkiem, dzięki któremu raz na zawsze pożegnamy się z plastikowymi butelkami, które po spożyciu napoju, zaśmiecają naturalne środowisko.

Wynalazek stworzony przez Coca-Colę ma na dobre pożegnać plastikowe butelki, które są ogromnym problemem, jeżeli chodzi o ekologię i czystość naszej planety. Materiał ten niezwykle długo się rozkłada, łatwo staje się toksyczny i stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla dzikich zwierząt, które mogą natrafić na starą butelkę.

Genialny Polak zadziwił cały świat. Jego wynalazek zrewolucjonizował kino, mało kto pamiętaGenialny Polak zadziwił cały świat. Jego wynalazek zrewolucjonizował kino, mało kto pamiętaCzytaj dalej

Innowacyjny wynalazek od Coca-Coli

Coca-Cola jest liderem branży napojów słodzonych. Legendarny napój debiutował na rynku w 1886 roku i chociaż od tego czasu wiele się zmieniło, między innymi skład samej “coli”, to firma nie zwalnia tempa i w dalszym ciągu chce wprowadzać zmiany, które są dyktowane obecną sytuacją na świecie.

Obecnie jednym z głównych tematów, które są przerabiane przez światowe mocarstwa jest temat ekologii i dbania o środowisko. W dalszym ciągu wisi nad nami wizja katastrofy klimatycznej i chociaż plastik sam w sobie nie wpływa na ten problem jakoś znacznie, to jest niezwykle niebezpieczny dla otaczającego nas świata, w szczególności dzikich zwierząt, które mogą się zatruć lub zrobić sobie krzywdę starymi, plastikowymi butelkami. Coca-Cola pracuje nad wynalazkiem, który wyeliminuje ten problem.

Ważna zmiana w Windows 10. Użytkownicy w końcu odetchną z ulgą, nowa aktualizacja sporo zmieniWażna zmiana w Windows 10. Użytkownicy w końcu odetchną z ulgą, nowa aktualizacja sporo zmieniCzytaj dalej

Coca-Cola w papierze

Coraz więcej firm rezygnuje z plastikowych opakowań. Decyzję o wycofaniu plastikowych słomek podjął już kilka lat temu McDonald’s. Z kolei Unia Europejska chce zupełnie wycofać z obiegu plastikowe opakowania i reklamówki na terenie państw członkowskich z końcem bieżącego roku. Tego typu zachowania napawają optymizmem i pokazują, że nie zawsze to co najtańsze i najwygodniejsze musi być wykorzystywane. Kolejną firmą, która zaczyna myśleć w ten sposób jest Coca-Cola, której najnowszy wynalazek może wprowadzić prawdziwą rewolucję na rynku.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Naukowcy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia związanego z Arką Przymierza. Znaleziono tajemnicze ślady

2. Rozpaczliwy apel Magdy Gessler. Prosi o pomoc dla grupy szczególnie dotkniętej obostrzeniami

Mowa oczywiście o butelce zrobionej w 100% z papieru. Jak podkreślają inżynierowie koncernu, stworzenie takiego wynalazku, znacząco przybliży firmę do realizacji założeń programu World Without Waste. Głównym celem programu jest stworzenie w butelki, która może zostać poddana w 100% recyklingowi. Ponadto, Coca-Cola chce zbierać wszystkie butelki i wykorzystywać je do ponownego rozlania swojego napoju. Cel ten ma zostać osiągnięty do 2030 roku.

Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znaleziskoNaukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli niezwykłą asteroidę, bardzo rzadkie znaleziskoCzytaj dalej

Papierowa butelka przyszłością

Stworzenie papierowej butelki ma się okazać wynalazkiem przyszłości. Coca-cola, wspólnie z trzema innymi firmami należącymi do koncernu Paboco, są obecnie na etapie stworzenia papierowej butelki pierwszej generacji. “Nasza wizja zakłada stworzenie pierwszej w pełni papierowej butelki, która będzie mogła zostać poddana recyklingowi zupełnie jak zwyczajna kartka papieru. Nasz prototyp to pierwszy krok w kierunku osiągnięcia tego celu (…) Wierzymy, że papierowe butelki to przyszłość naszej branży” - wyjaśnia Stijn Franssen z EMEA R&D Packaging Innovation Manager w Coca-Cola Co. Obecnie wynalazek jest poddawany różnego rodzaju testom, aby sprawdzić, czy jest w stanie sprostać wymaganiom rynku co możecie zaobserwować na nagraniu poniżej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W PRL była wielką gwiazdą. Zawsze odważna, swoje poglądy na temat aborcji wygłaszała z narażeniem kariery
  2. Kierowco, za złamanie tego przepisu grozi ci 100 tysięcy kary. Wszystko z powodu koronawirusa
  3. Mężczyzna chciał złowić rybę za pomocą drona. Nagle osłupiał, nie spodziewał się
  4. Ogromny wyciek informacji w Samsungu. Rewolucyjny sprzęt z przyspieszoną premierą
  5. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  6. Warszawiacy przygotowali niespodziankę dla osób biorących udział w proteście. Niezwykła mobilizacja uczestników strajku
  7. Tylko dla osób o mocnych nerwach: skandaliczne sekrety pracy przy zbiorze truskawek w Niemczech

Następny artykuł