Youpin CATLINK Automatic Litter Box Youth, dwa koty, jeden w kuwecie, drugi na podłodze.
Źródło: Materiały prasowe

Czy technologia poszła za daleko? Przedstawiamy inteligentną kuwetę dla kota

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
23 Czerwca 2020

Youpin CATLINK Automatic Litter Box Youth to nazwa czegoś co na pierwszy rzut oka może się wydawać kompletną kpiną z technologii, czyli inteligentnej kuwety dla kota. Czy aby na pewno?

SmartKuweta może być rozwiązaniem, dla osób, którzy mają problem z regularnym sprzątaniem kociej kuwety lub drażni ich zapach, który się z niej wydobywa po tym, jak kot załatwi swoje potrzeby.

Xiaomi usprawnia wszystko

Chiński producent sprzętów elektronicznych powoli wyrasta na eksperta w dziedzinie brania zwykłych przedmiotów i zamieniania ich w inteligentne wynalazki. Od telefonów i telewizorów, przez odkurzacze, mopy i czajniki, na kociej kuwecie kończąc. Jeżeli można w coś wsadzić pierwiastek “smart”, to najprawdopodobniej Xiaomi spróbuje to zrobić.

Kuweta jak statek kosmiczny

Standardowe kuwety nie są specjalnie zjawiskowe. Ot kwadratowe lub prostokątne pojemniki na żwirek, czasami mogą mieć obudowę, aby dać kotu więcej prywatności, a sobie mniej okazji do patrzenia na zawartość kryjącą się w jej wnętrzu, ale to generalnie tyle jeżeli chodzi o udziwnienia. W przypadku Xiaomi Youpin CATLINK Automatic Litter Box Youth sytuacja ma się zgoła odmiennie. Kuweta przypomina bardziej statek kosmiczny, jest okrągła, składa się z kilku rozkładanych części, obrotowej części ze żwirkiem, pojemników, szuflad i osłon.

Jak działa inteligentna kuweta?

W momencie, w którym kot załatwi swoje potrzeby w kuwecie, ta po kilku minutach rozpoczyna proces samooczyszczenia. Zużyty żwirek spada do specjalnej szuflady, w której znajduje się worek do wygodnego wyrzucenia niechcianej zawartości. Urządzenie posiada również różne czujniki, które mają uchronić naszego kota przed nieprzewidzianym kręceniem się w środku. Jeżeli kot stwierdzi, że nie załatwił wszystkich swoich potrzeb za jednym zamachem i wróci do kuwety podczas czyszczenia, proces się zatrzyma i cierpliwie poczeka, aż kot będzie usatysfakcjonowany.

Smart Kuweta od Xiaomi.

Ile jesteś w stanie zapłacić za luksus kota?

Kuweta Xiaomi Youpin CATLINK Automatic Litter Box Youth jest obecnie do kupienia jedynie na chińskiej stronie crowdfoundingowej i jest tam dostępna za 999 chińskich juanów (mniej więcej 560 złotych). Kiedy produkt trafi na półki sklepowe, cena ma wzrosnąć do 950 zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile kosztuje najdroższa toaleta świata? NASA zna odpowiedź, cena godna króla sedesów
  2. Nagrania Polaka podbija internet. Zbudował dźwig na balkonie, bo nie chciało mu się wnosić zakupów
  3. Koniec z elektrycznymi hulajnogami na chodnikach
  4. Apple znowu zrewolucjonizuje branżę technologiczną. Zupełnie nowy projekt już niedługo

Następny artykuł