Autobus obrandowany reklamą Zalando.
Źródło: flickr

Nadchodzą ogromne zmiany na Zalando. Polacy odczują je pierwsi

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Września 2020

Zalando wprowadza w życie swój najnowszy projekt. Wcześniej był testowany na różnych rynkach, teraz wchodzi na szeroką skalę. Jednym z pierwszych państw, w których ruszy, będzie Polska.

Zalando jednym z największych rynków sprzedażowych dla markowych ubrań. W swojej ofercie posiadają też wiele własnych firm sprzedających ubrania w niższej cenie. Teraz do oferty Zalando dołączy również sprzedaż odzieży używanej.

Zalando się rozwija

Marka Zalando powstała w 2008 roku w Berlinie przez Davida Schneidera i Roberta Gentza. Przez lata działania rozwinęła swoje działanie na 17 rynków i ponad 29 milionów klientów. Sklep internetowy oferuje pełny asortyment modowy i lifestyle’owy, od odzieży, przez obuwie, na akcesoriach i produktach kosmetycznych kończąc. W Polsce marka Zalando pojawiła się po raz pierwszy w 2012 roku. Sklep zaskarbił sobie serca polskich konsumentów dzięki oferowaniu odzieży marek, które w danym momencie nie były dostępne na terenie naszego kraju, brakiem minimalnej kwoty zamówienie oraz darmową przesyłką i zwrotem zamówienia.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Potężny cyklon pustoszy Europę. Ofiary śmiertelne, podtopienia i zniszczone domy. Dramat mieszkańców

2. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życieCiała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życieCzytaj dalej

Zalando wkracza na rynek second handów

Główny Urząd Statystyczny podaje, że polski rynek odzieży używanej jest obecnie warty około 5-6 miliardów złotych w ujęciu rocznym. Według wyliczeń, z oferty second handów korzysta nawet do 10 milionów Polaków. Między innymi z tego powodu Zalando postanowiło wprowadzić w Polsce jako jednym z pierwszych krajów swój nowy projekt, czyli możliwość kupowania odzieży używanej. Po kilku pomniejszych testach, projekt wchodzi w główną fazę realizacji. Trend związany z rynkiem odzieży używanej jest coraz bardziej zauważalny przez wielkie firmy. Sukces takich aplikacji jak Vinted sprawił, że kolejne firmy prowadzą testy związane ze sprzedażą odzieży używanej (np. H&M oraz Ikea).

Potężny cyklon pustoszy Europę. Ofiary śmiertelne, podtopienia i zniszczone domy. Dramat mieszkańcówPotężny cyklon pustoszy Europę. Ofiary śmiertelne, podtopienia i zniszczone domy. Dramat mieszkańcówCzytaj dalej

Zalando Pre-owned – Polska jednym z pierwszych rynków

Oferta Zalando Pre-owned w Polsce ruszy już w październiku. Możliwość kupowania ubrań “z drugiej ręki” zostanie również wprowadzona w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Holandii. Wiceprezes Zalando ds. E-commerce, Torben Hansen, podkreślił, że władze ubraniowego magnata zdają sobie sprawę jak dużą rolę na obecnym rynku odgrywa odzieżowy rynek wtórny. “Zainteresowanie odzieżą używaną jest duże i ciągle rośnie, szczególnie wśród milenialsów. Jednocześnie, klientom brakuje łatwej i rzetelnej usługi, która łączy w sobie bezproblemową sprzedaż artykułów, które przestali już nosić z przyjemnymi doświadczeniami zakupów odzieży używanej on-line. Wraz z uruchomieniem oferty Pre-owned, Zalando zostanie pierwszą platformą modową, która oferuje tak proste rozwiązanie i kompleksowo zaspokaja potrzeby klientów w tym zakresie” - tłumaczył decyzję Zalando Hensen.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyzna zbliża się do psa żyjącego na ulicy. Nie do wiary, co robi chwilę później, wszystko nagrał monitoring
  2. Andrzej Piaseczny pochwalił się niewiarygodnym, luksusowym apartamentem. Wnętrze kuchni rozkłada na łopatki, jest zdjęcie
  3. Potężny cyklon pustoszy Europę. Ofiary śmiertelne, podtopienia i zniszczone domy. Dramat mieszkańców
  4. Za kryzys klimatyczny odpowiada 1% najbogatszych. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  5. Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życie
  6. Ministerstwo Zdrowia po raz pierwszy podało dane dotyczące medyków. Ilu z nich zmarło na COVID-19?

Następny artykuł