Tim Cook Apple
Źródło: flickr

Apel szefa Apple'a: "Stwórzmy lepszy, bardziej sprawiedliwy świat"

Artur ŁokietekArtur Łokietek
2 Czerwca 2020

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, wystosował apel do pracowników firmy. Wzywa w nim do równości rasowej i podkreśla problemy z tymi kwestiami w USA. Ma to związek w obliczu aktualnych wydarzeń związanych z zamieszkami.

Szef Apple wystosował emocjonalny list do pracowników firmy. Podkreśla w nim, że z rasizmem trzeba walczyć.

Zamieszki w USA

Zamieszki w Stanach Zjednoczonych to następstwo zabójstwa George'a Floyda przez jednego z policjantów w Minneapolis. Floyd został schwytany przez policję pod zarzutem płacenia fałszywymi banknotami za papierosy w sklepie, a gdy odmówił wejścia do radiowozu (zdaniem BBC), jeden z policjantów przycisnął jego szyję kolanem do ziemi. Wydarzenie trwało około 9 minut, podczas których Afroamerykanin wielokrotnie prosił o zaprzestanie. Policjant przestał dopiero, gdy świadokowie zauważyli, że domniemany sprawca się nie rusza. Spotęgowało to konflikt w USA na tle rasowym i tysiące ludzi wyszło na ulicę dokonując grabieży, walcząc z policją i protestując. Niedawno zdewastowany został też pomnik Tadeusza Kościuszki znajdujący się pode Białym Domem.

Apel szefa Apple

Tim Cook, dyrektor generalny technologicznego giganta, postanowił wystosować do swoich pracowników apel w którym porusza kwestię rasowej równości i odpowiedniego traktowania ludzi przez władze. "Nie możemy świętować do czasu, gdy nie zagwarantujemy wolności od strachu każdemu, kto oddaje temu krajowi swoją miłość, pracę i życie" - napisał w apelu dyrektor. Następnie zwrócił uwagę na problemy z nierównością rasową - wynika z niej szereg problemów w USA, m.in. nierówny dostęp do edukacji czy sądownictwa. "Aby być naprawdę razem, musimy bronić siebie nawzajem. Strach i ból wywołane bezsensownym zabójstwem George'a Floyda i znacznie dłuższą historią rasizmu budzą słuszne oburzenie, strach i ból" - dodał.

Martin Luther King

Cook wielokrotnie w apelu podkreśla, że problemy ekonomiczne i edukacyjne wynikają właśnie z nierówności na tle rasowej i trzeba z tym walczyć. Odniósł się nawet do słów Martiana Luthera Kinga: "Każde społeczeństwo ma obrońców status quo, ma swoje bractwo ludzi obojętnych, którzy w czasie rewolucji śpią. Nasze przetrwanie zależy dziś od naszej zdolności do przebudzenia się, przystosowania do nowych idei, stawienia czoła zmianom". Szef firmy proponuje też zbudowanie lepszego świata dla wszystkich porówno. Słowa te są szczególnie ważne - Apple jest jedną z firm poszkodowanych w czasie zamieszek, gdyż wiele sklepów giganta padło ofiarą grabieży.

Zobacz także:

  1. Oficjalne oświadczenie Instytutu Łączności w sprawie nanochipów 5G w szczepionkach
  2. Czy to początek ery cyborgów? Elon Musk zhackuje nasze mózgi
  3. Honor Play4 Pro będzie posiadał czujnik mierzenia temperatury
  4. MSI Creator 15 przedstawiony – notebook kompletny?


Następny artykuł