Matka z dzieckiem na spacerze w parku.
Źródło: pixnio

Jest decyzja w sprawie zasiłku opiekuńczego. Wspaniała wiadomość dla tysięcy polskich rodzin

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
25 Czerwca 2020

Krzysztof Berenda z RMF FM poinformował o decyzji rządu, o przedłużeniu wydawania zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do ósmego roku życia. Zasiłek stanowi 80% pensji i jest wypłacany rodzicom, którzy z powodu trudnej sytuacji w żłobkach i przedszkolach muszą przebywać w domu ze swoimi pociechami.

Obecnie świadczenie miało obowiązywać do 28 czerwca, według doniesień RMF FM zostało jednak przedłużone o kolejne dwa tygodnie.

Do kiedy będzie wypłacany zasiłek?

Ustawa dotycząca zasiłku opiekuńczego została uchwalona przez Sejm 19 czerwca 2020 roku, a weszła w życie 24 czerwca. Obowiązuje jednak z datą wsteczną od 25 maja 2020 roku. Na mocy ustawy zasiłki miały być wypłacane do 28 czerwca bieżącego roku, najnowsza decyzja przedłuża jednak ten okres do 13 lipca. Informacji nie potwierdziło jeszcze Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Komu przysługuje zasiłek?

Aby uzyskać zasiłek opiekuńczy należy złożyć odpowiednie dokumenty u swojego “płatnika składek”, czyli pracodawcy. W oświadczeniu musi być zawarta informacja o sprawowaniu opieki nad dzieckiem, które ma 8 lat lub mniej. Zasiłek wypłacany jest jedynie na okres wskazany w oświadczeniu, jeżeli więc składający będzie chciał ubiegać się o kolejną transzę pieniędzy, to będzie musiał złożyć wniosek ponownie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna informacja dla rodziców. Premier Morawiecki podjął decyzję w sprawie powrotu dzieci do szkół
  2. W Europie pojawił się zupełnie nowy wirus. Jest pierwsza ofiara śmiertelna
  3. Czy orientacja seksualna to ideologia? Polska Akademia Nauk z jasną odpowiedzią
  4. Nie masz maseczki w sklepie? Powinieneś zostać olany - zaskakująca sugestia Szumowskiego

Następny artykuł