Szkoła
Źródło: pxfuel.com

Czy uważasz, że szkoły powinny wrócić do zdalnego nauczania?

Kuba WielochKuba Wieloch
9 Października 2020

Pandemia uderzyła w Polsce i dopiero teraz zdajemy sobie sprawę z jej ogromnej skali. Może się okazać, że w najbliższych dniach szkoły ponownie wrócą do nauki zdalnej, aby dbać o bezpieczeństwo społeczeństwa. Uważasz, że to dobra decyzja?

W najbliższych dniach dowiemy się, czy szkoły znowu wrócą do zdalnego nauczania. Wydaje się to być wyłącznie kwestią czasu, ze względu na znaczny wzrost zachorowań na COVID-19 na terenie całego kraju. Polską została objęta dodatkowymi obostrzeniami, a cały kraj został zakwalifikowany jako strefa żółta i w niektórych przypadkach czerwona. Może to oznaczać, że rząd przygotowuje nas na kolejny lockdown, który poważnie wstrząśnie życiem Polaków.

Powrót do nauki zdalnej?


Zdalna nauka wydaje się być jedynym sensownym wyjściem w obecnej sytuacji. Dzieci zazwyczaj przechodzą chorobę COVID-19 bezobjawowo, jednakże wciąż zarażają innych. Przez to ogromna część rodziców, jak i osób starszych jest narażona na tę śmiertelną chorobę. Czy szkoły są jednak gotowe na ponowne wyzwania?

TVP testuje rewolucyjną technologię. Sygnał dotrze do niemal 6 milionów Polaków, wszystko przez sieć 5GTVP testuje rewolucyjną technologię. Sygnał dotrze do niemal 6 milionów Polaków, wszystko przez sieć 5GCzytaj dalej

Czy szkoły są już przygotowane?


Poprzednim razem, gdy wprowadzono nauczanie zdalne, wiele placówek nie poradziło sobie z nagłym wymogiem sprzętowym, jak i modelem nauki online. Nauczyciele nie często nie znali wymaganych oprogramowani, a sama podstawa programowa nie jest przystosowana do przekazywania jej za pośrednictwem internetu. Do tej pory nie wprowadzono żadnego systemu, który usprawniłby przejście na tego typu model. Był to poważny błąd rządu, który zdał się zapomnieć o panującej pandemii, zresztą premier Morawicki przy okazji wyborów zdążył już tę pandemię odwołać, co było czynem haniebnym.

Biedronka wprowadza ogromne zmiany. Nowe godziny otwarcia zaskoczą wielu klientówBiedronka wprowadza ogromne zmiany. Nowe godziny otwarcia zaskoczą wielu klientówCzytaj dalej

Potrzebne jest dofinansowanie


Nauka zdalna może być również ogromnym wyzwaniem dla rodziców, którzy zmuszeni będą do pozostania w domu wraz ze swoimi pociechami. Dodatkowo nie każdy dom w kraju ma dostęp do internetu, czy też sprzętu wymaganego do lekcji online. W tym wypadku potrzebne są wysokie dofinansowania dla szkół, aby mogły zapewnić potrzebne laptopy czy tablety. Niestety nie padły jeszcze żadne konkrety i możemy się tylko domyślać, że zbyt szybko one nie padną.


Jakie jest Wasze zdanie, dzieci powinny zostać w szkołach, czy też jest to zbyt niebezpieczne?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ktoś go porzucił na ulicy. Kiedy przyjechali ratownicy, takiej reakcji psa się nie spodziewali
  2. Gotowała uwielbiane uszka do barszczu. Gdy jej mama zobaczyła białą pianę, kazała natychmiast wszystko wyrzucić, powód poraża
  3. Abonament RTV będzie wyższy w przyszłym roku. Wiemy kto nie musi płacić, spore zaskoczenie
  4. Uczniowie wrócą do nauki zdalnej? Nieoficjalne informacje zalewają Internet
  5. "Jeden z dziesięciu”: występ, który przeszedł do historii. Pan Ireneusz rozczulił swoją ekspresją
  6. Niedobór jednej witaminy zwiększa ryzyko zachorowania na COVID-19. Zaskakujące wyniki badań brytyjskich naukowców

Następny artykuł