Złamane kości
Źródło: Pickpik

Rewolucyjna metoda leczenia złamań. "Magiczny" sposób naprawi poszkodowanego w chwilę

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Września 2020

Wytworzony biologicznie materiał może okazać się rewolucyjnym sposobem leczenia złamań. Naukowcy porównują go do "plastra na złamania". To pierwszy tego typu pomysł na świecie.

Ten, kto za dziecka doznał poważnego złamania, dobrze wie, jak problematyczne jest czasami "naprawianie" takich urazów. Z tego względu cieszy opracowanie technologii pozwalającej na znacznie szybsze i bardziej efektywne działanie.

Złamany człowiek

Dobra, ja osobiście nigdy nic sobie nie złamałem, ale znam osoby, które od małego praktycznie regularnie doznawały różnego rodzaju urazów. Takie urazy są szczególnie niebezpieczne dla dzieci, gdyż mogą w przyszłości powodować poważne problemy z daną częścią ciała, np. ręką czy nogą, a jeżeli kości źle się zrosną, problem tak naprawdę pojawia się na nowo. Cieszą więc informacje, że naukowcy z całego świata zajmują się również opracowaniem metod leczenia tego typu urazów. Choć w przypadku poważnych złamań, choćby takich związanych z przemieszczeniem kości czy urazami wewnętrznych organów, nowa metoda raczej niewiele da, zdecydowanie przyda się dla rodziców dzieci, którzy średnio radzą sobie z szaloną aktywnością swoich pociech.

Ciała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życieCiała niebieskie w Układzie Słonecznym, na których może istnieć życieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]

2. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Plaster na złamanie

Naukowcy z King’s College w Londynie informują o przełomowej technologii, dzięki której leczenie złamań będzie jeszcze prostsze, niż wcześniej. Całość opiera się na nieco "magicznej" koncepcji biologicznego bandaża ze specjalnymi, ludzkimi tkankami. Dzięki temu mają się one wszczepiać do ciała poszkodowanego, a efekty widać po zaledwie tygodniu. Naukowcy wyjaśniają, że kierowali się tu przede wszystkim chęcią opracowania technologii, dzięki której "naprawa" urazów ma być znacznie szybsza. Oczywiście innymi efektami nowej terapii ma być znacznie zmniejszenie bólu i ograniczenie jego trwania, a także zniwelowanie ryzyka występienia ewentualnych komplikacji zdrowotynych, np. nie wdadzą się żadne zakażenia. Samo wykorzystanie cudownego bandaża gwarantować ma szybszy proces zrastania kości.

Tajemnica Całunu Turyńskiego odkryta? Lekarz uważa, że Jezus zmartwychwstałTajemnica Całunu Turyńskiego odkryta? Lekarz uważa, że Jezus zmartwychwstałCzytaj dalej

"Cudo" medycyny

Czemu nowa metoda jest określana jako "cudowna"? Głównie dzięki połączeniu wszystkich powyższych cech, a także samemu sposobowi jej użytkowania, gdyż wystarczy tylko założyć na uraz coś w rodzaju biologiczneog bandaża. Wszystko za sprawą wyposażenia go w komórki macierzyste zdolne do przekształcania się w dowolny rodzaj tkanki bądź komórki. Cały "opatrunek" pokrywa również białko, czyli substancja używana przez nas organizm do regeneracji i rozwiajania różnych części ciała. Na sam koniec bandaż okazuje się również ekologiczny, gdyż może zostać dosłownie wchłonięty przez organizm. Oprócz dzieci, nowa technologia ma zostać wykorzystana u osób starszych, a także na wszystkich bardziej narażonych na jakiekolwiek urazy bądź złamania kości. Testy kliniczne mają rozpocząć się już niedługo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pierwszy dzień jesieni w 2020 roku. Słońce osiągnie punkt Wagi, to idealny czas dla fanów astronomii
  2. Wspaniałe zdjęcia Jowisza. Naukowcy pierwszy raz uchwycili aż takie szczegóły
  3. Tajemnica Całunu Turyńskiego odkryta? Lekarz uważa, że Jezus zmartwychwstał
  4. Ludzie zatrzymywali auta by zobaczyć "UFO". Tysiące nagrań zalało internet [wideo]
  5. USA buduje sztuczne słońce. Niesamowita technologia już niedługo w armii
  6. W zębie utknął mu kawałek popularnej przekąski. 41-latek nie podejrzewał, że będzie to początek poważnej choroby

Następny artykuł