Zegar
Źródło: libreshot

Czy w tym roku zmieniamy czas na zimowy? Znamy odpowiedź

Kuba WielochKuba Wieloch
10 Września 2020

Zastanawiacie się, czy w tym roku zmieniamy czas na zimowy? Spieszymy z odpowiedzią

W roku 2020 czeka nas zmiana czasu na zimowy. Czy będzie to ostatnia zmiana czasu? Kiedy dokładnie zmieniamy czas z letniego na zimowy?


Jesteśmy już coraz bliżej zmiany czasu na zimowy. Jesień tuż za rogiem, a co za tym idzie dzień staje się coraz krótszy, a noce się wydłużają. Odczuwać możemy również zmianę aury i obniżenie temperatury. Czas zimowy ustawimy w październiku.

Zmiana czasu na zimowy w 2020 roku


W tym roku zmiana czasu z letniego na zimowy wypada na noc z 25 na 26 października. Wtedy też przestawimy wskazówkę zegara z godziny 3 na 2, co da nam godzinę snu więcej.
Ze względu na to wcześniej będzie zachodzić słońce, ale równocześnie wcześniej będzie wschodzić. Robimy to zgodnie z zamysłem pomysłodawców, aby ułatwić działanie firm i wprowadzić oszczędności w okresie zimowym. Niestety, pracownicy, którzy będą mieć nocną zmianę z 25 na 26 października, muszą się przyszykować na godzinę pracy więcej. Zgodnie z prawem pracodawca musi im zapłacić za nadgodziny lub oddać przepracowaną godzinę w inny dzień.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Skarb Putina potężną bronią Rosji. Dzięki niemu ucisza Zachód i trzyma kraj na powierzchni
2. Zgubiła obrączkę zaraz po ślubie. Niewiarygodne, gdzie znalazła ją kilka dni przed 40. rocznicą

Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofyWysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofyCzytaj dalej

Czy to ostatnia zmiana czasu?


Nie tak dawno byliśmy pewnie, że w 2020 roku przestawimy czas na zimowy po raz ostatni. W Europie przeprowadzono referendum, w którym zdecydowana większość opowiedziała się za zniesieniem zmiany czasu na zimowy. Dodatkowo Unia Europejska rozpoczęła specjalne procedury, które przyspieszą rezygnację ze zmiany czasu.

Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofyWysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofyCzytaj dalej

Chaos w Unii Europejskiej


Niestety z planu nic nie wyszło. Rozmowy między państwami członkowskimi w sprawie uzgodnienia daty zmiany czasu spełzły na niczym. Nie wiemy, kiedy nastąpi zniesienie obowiązku zmiany czasu na zimowy. Według danych wynikających z wcześniejszych konsultacji z mieszkańcami, aż 78% dorosłych Polaków jest za tym, aby nie przestawiać więcej wskazówek zegara.
Każdego roku zmieniamy dwukrotnie czas. Pierwszej zmiany w 2020 roku dokonaliśmy w nocy z 28 na 29 marca. W nocy z 25 na 26 października 2020 roku nastąpi zmiana czasu na zimowy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach
  2. Idealne na piątkowy obiad, niezwykle pyszne i chrupiące kotleciki z buraka. Wyjątkowy sos podkreśli ich cudowny smak
  3. Energia jądrowa przyszłości zatwierdzona. Reaktory atomowe trafią między innymi do Czech
  4. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  5. NASA buduje zmiennokształtne samoloty. Nadchodzi lotnicza rewolucja [wideo]
  6. Tysiące zachorowań przed okryciem wirusa? Niespodziewane doniesienia

Następny artykuł