Techgame.pl Gry Shigeru Miyamoto oprowadza po parku rozrywki Super Nintendo World
YouTube/Nintendo

Shigeru Miyamoto oprowadza po parku rozrywki Super Nintendo World

19 marca 2022
Autor tekstu: Stanisław Janowski
  • Nintendo opublikowało nagranie ze swojego parku rozrywki

  • Super Nintendo World Theme Park wystartuje wiosną 2021 roku

  • Główną tematyką prezentowanej części parku jest Mario

  • Park rozrywki Super Nintendo World znajduje się w Universal Studios Japan w Osace

O zamiarach budowy przez japońskiego giganta parku rozrywki, który ma być naturalną odpowiedzią na niezwykle popularne parki rozrywki Disney World pisaliśmy już parę tygodni temu. T eraz po jednej z sekcji Super Nintendo World postanowił oprowadzić nas sam Shigeru Miyamoto.

Shigeru Miyamoto - ojciec najbardziej legendarnych postaci

Postać oprowadzająca nas przez Super Nintendo World nie jest przypadkowa. Shigeru Miyamoto jest oczywiście jedną z najważniejszych osób w całym Nintendo i jednocześnie jest on jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców w całej branży gamingowej.

Swoją przygodę z japońskim gigantem technologicznym Miyamoto rozpoczął tuż po studiach, w wieku 24 lat. Został on wtedy zatrudniony na stanowisku grafika. Przez lata pracy stworzył wiele legendarnych postaci i współtworzył niezliczoną ilość najpopularniejszych gier. Wśród nich możemy wymienić chociażby Donkey Konga, Super Mario Bros., Star Foxa czy chociażby The Legend of Zelda.

Po latach współpracy Miyamoto awansował w końcu na pozycję dyrektora i głównego managera do spraw rozrywki i analizy całego Nintendo. Jest on również rozpoznawalny z charakterystycznych i zapadających w pamięć wystąpień podczas wielu imprez branżowych, np. E3. Fakt, że to właśnie on wirtualnie oprowadza nas po Super Nintendo World nie może więc dziwić.

Niesamowity świat Nintendo

Nasza podróż zaczyna się przed głównym wejściem do Super Nintendo World. Już tutaj widać na pierwszy rzut oka, że świat Mario będzie dominował w tym parku rozrywki. Do środka dostaniemy się wchodząc do charakterystycznej zielonej rury, na jej końcu znajdziemy się zaś w atrium pałacu księżniczki Peach.

Super Nintendo World przepełniony jest niesamowitymi, ogromnymi atrakcjami takimi jak niezwykłych rozmiarów Piranha, czyli charakterystyczna roślina, która często wystawała z zielonych rur. Oprócz atrakcji na wielką skalę, w parku znajdziemy również o wiele mniejsze miejsca, które rozszerzają możliwości naszej zabawy.

Mowa tu o miejscach, przy których w interakcję możemy wejść dzięki specjalnym zegarkom. Urządzenia łączą się z aplikacją mobilną na smartfonie, która działa jako prosta gra, w której zbieramy monety za wykonywane zadania i inne przedmioty znajdujące się w parku. Takie atrakcje, to na przykład proste uderzenie w blok ze znakiem zapytania, który wyda z siebie charakterystyczne brzęknięcie. Są to również bardziej złożone instalacje, w których musimy w odpowiednim momencie przycisnąć odpowiedni blok w celu osiągniecia zakładanego celu. Co ciekawe, zegarki działają również jak Amiibo, możemy więc ich używać również po powrocie do domu.

Raj dla graczy

Park rozrywki Super Nintendo World posiada również pomieszczenia, w których wszystkie przedmioty są o wiele większe od człowieka, co ma symulować perspektywę widzenia “małego” Mario. Na miejscu znajdziemy również bar, w którym jedzenie przygotuje dla nas uwielbiany przez wielu graczy Toad, sklep z pamiątkami, a po terenie całego parku przechadzać się będą oczywiście postaci z gier Nintendo.

Super Nintendo World oficjalnie miało zostać otwarte w 2020 roku, jeszcze przed letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio, jednak ze względu na pandemię koronawirusa data ta została anulowana. Nowa data zakłada wpuszczenie pierwszych fanów gier Nintendo do tego magicznego świata pełnego zabawy wiosną 2021 roku, a część atrakcji, takich jak Mario Cafe i sklep z pamiątkami zostaną otwarte dopiero 16 września 2021 roku.

Obserwuj nas w
autor
Stanisław Janowski
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl
najnowsze gry technologie nauka bezpieczeństwo militaria