Techgame.pl
Alice Asylum concept art

https://www.patreon.com/americanmcgee

Tak wygląda główna bohaterka Alice: Asylum. Mroczna Alicja w Krainie Czarów powraca

11 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Pamiętacie jeszcze Alice: Madness Returns? Ta mroczna wersja Alicji w Krainie Czarów okazała się godnym następcą oryginału z 2000 roku. Alice McGee wciąż jednak pracuje nad kolejną częścią zatytułowaną Alice: Asylum. Właśnie zaprezentowano wygląd g

Alice z cyklu gier Americana McGee to nieco burtonowska interpretacja książki Lewisa Carolla. Wciąż powstaje kolejna część serii. 

Amercian McGee's Alice

Alicja w krainie czarów pod tytułem American McGee's Alice wydana została już ponad 20 lat temu i zdobyła uznanie graczy na całym świecie. Poza naprawdę świetnym projektowaniem poziomów i połączeniem walki z sekwencjami właściwymi dla platformówek, gra odznaczała się świeżym podejściem do tematu. Główny projektant produkcji, a zarazem jedna z najbardziej rozpoznawalnych w gamedevie osób, czyli American McGee, postawił na odbicie w krzywym zwierciadle klasycznej historii o Alicji w Krainie Czarów. Wydana w 2011 roku kontynuacja okazała się jeszcze bardziej mroczna i makabryczna, czym ponownie zdobyła serca wielu graczy.

Nowa Alicja w produkcji

American McGee nie ma łatwo z projektowaniem swojej nowej gry. Deweloper w 2013 roku ruszył ze zbiórką na swoją nową grę mającą być mroczną i zakręconą wersją Krainy OZ o nazie OZombie, która jednak z racji małego zainteresowania została anulowana. Szybko stało się jasne, że fani chcą nowej części Alice. Pierwotnie McGee chciał zebrać fundusze na opracowanie serii krótkich filmików osadzonych w świecie gry, a później ruszył także ze zbiórką na samą grę. Ta jednak była wiecznie odwoływana, aż w końcu udało się i dzięki wsparciu użytkowników serwisu Patreon powstaje kolejna część - Alice: Asylum. 

Alice: Asylum i wygląd głównej bohaterki

Przez ostatnie lata fani dostawali wyłącznie szkice koncepcyjne. Mało kto już wierzył, że gra rzeczywiście powstaje, w końcu sam American McGee w pewnym momencie postanowił wziąć długą przerwę od pracy i ruszył w rejs dookoła świata. Teraz na dowód prac nad Alice: Asylum twórcy pokazali długaśny filmik, w którym dokładnie opisują i pokazują wygląd Alice z nadchodzącej części. Wszystko wskazuje więc na to, że gra faktycznie może w końcu kiedyś się ukazać. Zgodnie z informacjami, jakie do tej przekazano, Alice: Asylum ma być prequelem i pokazywać wydarzenia z czasów, gdy Alice była dzieckiem i pierwszy raz trafiła do Krainy Czarów oraz spotkała kota z Cheshire.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >