Alice Asylum concept art
Źródło: https://www.patreon.com/americanmcgee

Tak wygląda główna bohaterka Alice: Asylum. Mroczna Alicja w Krainie Czarów powraca

Artur ŁokietekArtur Łokietek
11 Lipca 2020

Pamiętacie jeszcze Alice: Madness Returns? Ta mroczna wersja Alicji w Krainie Czarów okazała się godnym następcą oryginału z 2000 roku. Alice McGee wciąż jednak pracuje nad kolejną częścią zatytułowaną Alice: Asylum. Właśnie zaprezentowano wygląd głównej bohaterki.

Alice z cyklu gier Americana McGee to nieco burtonowska interpretacja książki Lewisa Carolla. Wciąż powstaje kolejna część serii.

Amercian McGee's Alice

Alicja w krainie czarów pod tytułem American McGee's Alice wydana została już ponad 20 lat temu i zdobyła uznanie graczy na całym świecie. Poza naprawdę świetnym projektowaniem poziomów i połączeniem walki z sekwencjami właściwymi dla platformówek, gra odznaczała się świeżym podejściem do tematu. Główny projektant produkcji, a zarazem jedna z najbardziej rozpoznawalnych w gamedevie osób, czyli American McGee, postawił na odbicie w krzywym zwierciadle klasycznej historii o Alicji w Krainie Czarów. Wydana w 2011 roku kontynuacja okazała się jeszcze bardziej mroczna i makabryczna, czym ponownie zdobyła serca wielu graczy.

Nowa Alicja w produkcji

American McGee nie ma łatwo z projektowaniem swojej nowej gry. Deweloper w 2013 roku ruszył ze zbiórką na swoją nową grę mającą być mroczną i zakręconą wersją Krainy OZ o nazie OZombie, która jednak z racji małego zainteresowania została anulowana. Szybko stało się jasne, że fani chcą nowej części Alice. Pierwotnie McGee chciał zebrać fundusze na opracowanie serii krótkich filmików osadzonych w świecie gry, a później ruszył także ze zbiórką na samą grę. Ta jednak była wiecznie odwoływana, aż w końcu udało się i dzięki wsparciu użytkowników serwisu Patreon powstaje kolejna część - Alice: Asylum.

Alice: Asylum i wygląd głównej bohaterki

Przez ostatnie lata fani dostawali wyłącznie szkice koncepcyjne. Mało kto już wierzył, że gra rzeczywiście powstaje, w końcu sam American McGee w pewnym momencie postanowił wziąć długą przerwę od pracy i ruszył w rejs dookoła świata. Teraz na dowód prac nad Alice: Asylum twórcy pokazali długaśny filmik, w którym dokładnie opisują i pokazują wygląd Alice z nadchodzącej części. Wszystko wskazuje więc na to, że gra faktycznie może w końcu kiedyś się ukazać. Zgodnie z informacjami, jakie do tej przekazano, Alice: Asylum ma być prequelem i pokazywać wydarzenia z czasów, gdy Alice była dzieckiem i pierwszy raz trafiła do Krainy Czarów oraz spotkała kota z Cheshire.

Zobacz także:

  1. Oto najdroższa gra wideo w historii. Cena rzeczywiście powala
  2. Wielka promocja gier Ubisoft. Wyprzedaż przed konferencją Ubisoft Forward
  3. Plotki okazały się fałszywe. Złe wieści dla subskrybentów Xbox Game Pass
  4. Premiera New World przesunięta. Na nowe MMO od Amazonu musimy jeszcze poczekaćNastępny artykuł