Techgame.pl
Screen z portalu Allegro. Blur.

Allegro

Korzystasz z Allegro? Twoje dane mogą być zagrożone. Oszuści działają ze zdwojoną siłą

16 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Fałszywe wezwanie do zapłaty mogą otrzymać niektórzy klienci portalu aukcyjnego Allegro. Wiadomość wysyłana na skrzynki e-mail są zwykłą próbą cyberoszustwa, hakerzy za pomocą phishingu próbują wykraść dane klientów witryny.

Trwa kolejna kampania phishingowa, w której oszuści wykorzystują wizerunek Allegro do próby wykradzenia naszych danych. Cyberprzestępcy informują o potrzebie ponownej aktywacji konta za symboliczną opłatą 1,01 zł.

Nie daj się złapać na phishing

Phishing jest jedną z najczęstszych metod wyłudzania prywatnych danych od użytkowników różnego rodzaju witryn internetowych. Oszuści podszywają się pod różne strony internetowe lub usługi i za pomocą wiadomości wysyłanych na maila lub SMS próbują wyłudzić dane osobowe. Wiadomości najczęściej do złudzenia przypominają te wysyłane przez prawdziwe strony i przekierowują do strony logowania bankowej lub do danego portalu, które najczęściej również są fałszywe. Dzięki temu hakerzy uzyskują dostęp do naszych danych logowania lub informacji o płatnościach.

Ponowna aktywacja konta to oszustwo

Najnowsze oszustwo dotyczy ponownej aktywacji konta na Allegro. Oszuści informują, że w ramach ponownej aktywacji należy zapłacić symboliczną kwotę 1,01 zł. Link zamieszczony w wiadomości prowadzi do spreparowanej strony, za pomocą której należy uiścić opłatę. W efekcie oszuści mogą zyskać dostęp do konta bankowego ofiary i ukraść wszystkie oszczędności znajdujące się na nim.

Bardzo dokładne oszustwo

Phishing najczęściej bardzo łatwo rozpoznać, wiadomości wysyłane przez oszustów są często napisane niezbyt starannie, a nazwa adresata nie ma zbyt wiele wspólnego z rzeczywistym portalem. Tym razem jednak przestępcy zadbali o szczegóły, w zakładce adresata widnieje nazwa Allegro (nazwę można wpisać dowolną), a adres mailowy to dla przykładu allegro4.pl. Warto więc zachować uwagę i nie wchodzić w linki, które wyglądają podejrzanie.

Podobne artykuły

Karty kredytowe z kłódką leżące na klawiaturze laptopa.

Bezpieczeństwo

PKO BP ostrzega, pieniądze znikają z kont. Ataki hakerskie, dotyczy wszystkich klientów

Czytaj więcej >
zus

Bezpieczeństwo

ZUS: Gigantyczny problem. Internetowa platforma korzysta z technologii, która za miesiąc przestanie działać

Czytaj więcej >
Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
android

Bezpieczeństwo

Koniecznie usuń niebezpieczne aplikacje ze smartfona. Mogą być zainfekowane wirusami

Czytaj więcej >
Millennium

Bezpieczeństwo

Bank Millennium ostrzega przed oszustami. Łatwo się nabrać, pieniądze klientów znikają z kont

Czytaj więcej >
materiał ilustracyjny

Bezpieczeństwo

Oszuści podszywają się pod PGE. Uwaga na fałszywe wezwanie do zapłaty

Czytaj więcej >