Allegro
Źródło: własne

Allegro wprowadza nowość. Rewolucja w płatnościach jeszcze w lipcu

Kuba WielochKuba Wieloch
16 Lipca 2020

Allegro wprowadza nową metodę płatności - Allegro Pay. Rewolucja wejdzie w życie 31 lipca

Nowa metoda płatności

Wprowadzanie własnej metody płatności stało się swego rodzaju trendem w serwisach internetowych. Z takiego rozwiązania korzysta już Google (Google Pay) i Apple (Apple Pay). Allegro zauważyło w tym okazję i zamierza szybko z niej skorzystać.

Czekamy na więcej infromacji

Co prawda nie wiemy jeszcze dokładnie, jak będzie działać Allegro Pay, jako że firma nie chce udzielać konkretnych informacji. Możemy się jednak domyślać, że ta metoda płatności będzie działała bardzo podobnie do wersji Google i Apple. Będziemy mogli się o tym przekonać już 31 lipca, bo właśnie wtedy Allegro umożliwi test nowej metody wybranej grupie kupujących. Allegro Pay ma być nową opcją płatności i nie zastępować obecnie istniejących, także nie będziemy zobligowani do korzystania z tej metody.

Podrożeje prowizja

To jednak nie koniec nowości i zmian w popularnym serwisie. Niestety nie są one zbyt korzystne dla użytkowników. Z dniem 31 lipca zostaną zwiększone prowizje dla sprzedających w działach Elektronika, Dom i ogród, Kolekcje i sztuka, Firma i usługi, Sport i turystyka, Kultura i rozrywka oraz Uroda.
Zmiany mogą mocno uderzyć w osoby, których utrzymanie zależne jest od sprzedaży na serwisie. W niektórych wypadkach maksymalna wartość prowizji wzrośnie aż o 100%. Dla przykładu w kategorii Meble w działach Dom i Ogród oraz Dziecko wartość maksymalnej prowizji wzrośnie ze 100 do 200 zł.

Szykuje się wiele zmian

Wszystkie, szczegółowo opisane zmiany możecie znaleźć na stronie Allegro. Wejdą one w życie dnia 31 lipca 2020 roku.

Następny artykuł