Techgame.pl
Allegro

allegro.pl

Allegro wprowadza świetne zmiany. Zakaz handlu kontami z grami

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Allegro wprowadza niezwykle ważne zmiany. Zapewne wielu klientów, tak jak ja, odetchnie z ulgą. Już od 4 stycznia sprzedawanie kont z grami w serwisie nie będzie legalne. Zmiany dotkną też konta serwisów streamignowych takich jak Spotify.

  • Allegro zaktualizowało swój regulamin

  • Od 4 stycznia 2021 roku będzie zakazany handel kontami z grami

  • Nie będzie można również sprzedawać konta Spotify lub Tidal

Aż chce się krzyczeć z radości - do tej pory przebrnięcie w poszukiwaniu kluczy do gier na Allegro było prawdziwą mordęgą. Wszystko ma się już niedługo zmienić, za sprawą aktualizacji regulaminu serwisu. Zapewne wielu sprzedających nie będzie równie szczęśliwych. 

Allegro blokuje konta z grami

Aż ciężko uwierzyć w zmiany, które w końcu przeforsowało Allegro. Chodzi oczywiście o konta z grami. Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Wam się wyszukiwać w serwisie klucze do różnego rodzaju gier, z pewnością jesteście świadomi jak problematyczne to mogło być. 

Wszystko przez to, że sprzedawcy zalewali serwis niezliczoną liczbą ogłoszeń w którym oferowali współdzielony dostęp do konta danej platformy z przypisanymi do niej grami. W ten sposób trzepano pewnie całkiem niezłe pieniądze, choć koszt dostępu do konta czasami wynosił zaledwie parę złotych. 

Mimo wszystko odsprzedaż kont Steam, Epic Games Store, GoG, Uplay, Origin czy wielu innych podobnych platform i tak był nielegalny, przynajmniej jeżeli chodzi o wewnętrzne postanowienia danej platformy. Allegro zdało się w końcu zrozumieć skalę problemu i tego typu praktyki przestaną być stosowane.

Teoretyczne zmiany, praktyczne problemy

Oczywiście nowe postanowienie Allegro nie gwarantuje, że proceder doczeka się definitywnego końca. Jeszcze od czasu niedawnych aktualizacji regulaminu da się tam wyczytać następującą notkę:

Wszelkiego rodzaju kody, hasła, tokeny, klucze lub konta (dalej zwane łącznie „Kodami”), które umożliwiają dostęp oraz skorzystanie z usług pozwalających na oglądanie oraz słuchanie na życzenie treści multimedialnych za pośrednictwem internetu w postaci tzw. video on demand np. Netflix, Showmax, HBO Go, Cda Premium, VOD.pl, Player.pl, za wyjątkiem Kodów, które oferowane są przez podmioty prowadzące oficjalną, autoryzowaną działalność w zakresie ich odsprzedaży, działające w ramach indywidualnych umów zawartych z Allegro.pl

Oznacza to, że konta serwisów streamingowych nie są od jakiegoś dozwolone do sprzedaży. Problem w tym, że problem wciąż występuje, a "sprytni" sprzedawcy starają się wstawiać swoje oferty np. przedzielone różnymi znakami, aby Allegro ich nie wykryło. Sposób monitorowania takich ofert musi się więc zmienić. Dobrze jednak, że doczekaliśmy się w końcu tak ważnych zmian. 

Spotify też nie kupisz

Wzorem poprzednich serwisów filmowych czy platform z grami wideo (nawiasem mówiąc - wciąż będzie można odsprzedawać konta z grami free-2-play, ale nie płatnymi) przestanie być dozwolona sprzedaż także i kont serwisów muzycznych, takich jak Spotify czy Tidal.

Na Allegro zakazane więc będą "wszystkie formy dostępu do kont z odpłatnymi grami komputerowymi, konsolowymi i mobilnymi, na przykład Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network, Xbox Live oraz do muzycznych platform streamingowych – na przykład Spotify czy Tidal" - o czym na swojej stronie informuje Allegro. 

Powyższe nie są jedynymi nowościami w serwisie. Zmienić się ma także m.in. sposób naliczania opłat za wysyłkę towarów kupionych przez Allegro Smart. Od teraz koszt będzie dzielony między sprzedającym a serwisem. Pełną listę zmian znajdziecie na wspomnianej stronie Allegro.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Karty płatnicze i kłódka

Bezpieczeństwo

Dzwoni nieznany numer? Natychmiast odrzuć, apel banku ING

Czytaj więcej >
PS5

Bezpieczeństwo

Oszuści oferują darmowe PlayStation 5. Kaspersky ostrzega przed atakiem phishingowym

Czytaj więcej >
Cyberprzestępcy

Bezpieczeństwo

Uwaga, oszuści podszywają się pod użytkowników BlaBlaCar. Wykradają dane oraz pieniądze ofiar

Czytaj więcej >
Karty kredytowe

Bezpieczeństwo

Poważne ostrzeżenie od CERT Polska. Polacy otrzymują fałszywe maile od "Ministerstwa Finansów"

Czytaj więcej >
Chat

Bezpieczeństwo

Uwaga na nową metodę oszustów. Podszywają się pod znajomych i proszą o przelew

Czytaj więcej >
Fałszywa aplikacja

Bezpieczeństwo

Eksperci ostrzegają przed fałszywą aplikacją IKO. Atak hakerski na klientów PKO BP

Czytaj więcej >