Techgame.pl
Kobieta wpisująca dane z karty kredytowej do laptopa. czerwone paznokcie, skóra, apple.

Pikrepo

Bardzo ważne zmiany na Allegro. Dotyczą m.in. maseczek ochronnych i samochodów

18 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Od 9 lipca na portalu aukcyjnym Allegro wprowadzone zostaną zmiany, które przede wszystkim dotkną sprzedawców motoryzacyjnych, a także tych, którzy handlują maseczkami ochronnymi. Od 1 sierpnia z kolei, niektórzy sprzedawcy będ

Allegro stara się na bieżąco zmieniać pewne zasady korzystania z portalu w celu lepszego podpasowania zarówno pod klienta, jak i sprzedającego. Kolejne zasady wejdą już niedługo.

Zmiany w motoryzacji

Nowe kategorie w serwisie Allegro Lokalnie. Od 9 lipca możliwe będzie tworzenie ogłoszeń tam w takich kategoriach, jak: Samochody, Motocykle i quady, Maszyny, Przyczepy i naczepy, Inne pojazdy i łodzie. Wystawiając ogłoszenie przez formularz Allegro Lokalnie, nasze ogłoszenie będzie widoczne również na normalnej stronie Allegro. Jeżeli zaś wystawimy je przez formularz Allegro, będzie ono wyświetlane również na Autocentrum i Ceneo. Pojawią się również nowe formy promowania Lite, Turbo i Nitro, ceny w zależności od czasu trwania promowania oferty i kategorii w jakiej się znajduje wahają się od 1,90 zł do 99,90 zł. Na Allegro będzie możliwa również sprzedaż paliw. Potrzebna będzie do tego jedynie koncesja na obrót paliwami ciekłymi.

Zmiany w maseczkach

Jeżeli chodzi o maseczki, to zmiana jest prosta i raczej oczywista, ale dobrze, że została wprowadzona. Od 9 lipca maseczki bawełniane nie będą mogły być sprzedawane jako przedmioty używane. Dotyczy to zarówno działów dziecięcych, jak i kategorii Moda.

1% aktywnych ofert

Od 1 sierpnia sprzedający w kategoriach Elektronika, Uroda, Kultura i Rozrywka będą musieli mieć 1% aktywnych ofert połączonych z produktem. Osoby, które nie spełnią tego warunku nie będą mogły wystawiać nowych ofert. “Dzięki łączeniu ofert z produktem – czyli produktyzacji – szybciej i łatwiej wystawisz oferty, które będą jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb kupujących. Takie oferty wyświetlimy na liście produktów i na liście ofert z danym produktem, co znacznie ułatwi dotarcie do nich Twoim klientom” - tłumaczy Allegro. Od początku lipca serwis udostępni specjalne narzędzie pokazujący jaki procent ofert jest połączony do produktów na naszym koncie.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >