Kobieta wpisująca dane z karty kredytowej do laptopa. czerwone paznokcie, skóra, apple.
Źródło: Pikrepo

Bardzo ważne zmiany na Allegro. Dotyczą m.in. maseczek ochronnych i samochodów

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
18 Czerwca 2020

Od 9 lipca na portalu aukcyjnym Allegro wprowadzone zostaną zmiany, które przede wszystkim dotkną sprzedawców motoryzacyjnych, a także tych, którzy handlują maseczkami ochronnymi. Od 1 sierpnia z kolei, niektórzy sprzedawcy będą musieli mieć przynajmniej 1% aktywnych ofert w niektórych działach.

Allegro stara się na bieżąco zmieniać pewne zasady korzystania z portalu w celu lepszego podpasowania zarówno pod klienta, jak i sprzedającego. Kolejne zasady wejdą już niedługo.

Zmiany w motoryzacji

Nowe kategorie w serwisie Allegro Lokalnie. Od 9 lipca możliwe będzie tworzenie ogłoszeń tam w takich kategoriach, jak: Samochody, Motocykle i quady, Maszyny, Przyczepy i naczepy, Inne pojazdy i łodzie. Wystawiając ogłoszenie przez formularz Allegro Lokalnie, nasze ogłoszenie będzie widoczne również na normalnej stronie Allegro. Jeżeli zaś wystawimy je przez formularz Allegro, będzie ono wyświetlane również na Autocentrum i Ceneo. Pojawią się również nowe formy promowania Lite, Turbo i Nitro, ceny w zależności od czasu trwania promowania oferty i kategorii w jakiej się znajduje wahają się od 1,90 zł do 99,90 zł. Na Allegro będzie możliwa również sprzedaż paliw. Potrzebna będzie do tego jedynie koncesja na obrót paliwami ciekłymi.

Zmiany w maseczkach

Jeżeli chodzi o maseczki, to zmiana jest prosta i raczej oczywista, ale dobrze, że została wprowadzona. Od 9 lipca maseczki bawełniane nie będą mogły być sprzedawane jako przedmioty używane. Dotyczy to zarówno działów dziecięcych, jak i kategorii Moda.

1% aktywnych ofert

Od 1 sierpnia sprzedający w kategoriach Elektronika, Uroda, Kultura i Rozrywka będą musieli mieć 1% aktywnych ofert połączonych z produktem. Osoby, które nie spełnią tego warunku nie będą mogły wystawiać nowych ofert. “Dzięki łączeniu ofert z produktem – czyli produktyzacji – szybciej i łatwiej wystawisz oferty, które będą jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb kupujących. Takie oferty wyświetlimy na liście produktów i na liście ofert z danym produktem, co znacznie ułatwi dotarcie do nich Twoim klientom” - tłumaczy Allegro. Od początku lipca serwis udostępni specjalne narzędzie pokazujący jaki procent ofert jest połączony do produktów na naszym koncie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Korzystasz z Allegro? Twoje dane mogą być zagrożone. Oszuści działają ze zdwojoną siłą
  2. Google naprawia błąd. Najnowszy Android 11 już współpracuje z Google Pay
  3. Niedługo pojedziemy bez plastikowego prawa jazdy. Gigantyczna zmiana dla wszystkich kierowców
  4. Robopies już w sprzedaży. Kosztuje tyle, co mieszkanie w Warszawie

Następny artykuł