Techgame.pl
Kartony Amazon

flickr

InPost rozszerza swoją ofertę. Świetne wieści dla użytkowników, firma podpisała umowę z Amazonem i Ikeą

16 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Duże zmiany w ofercie InPost. Największa firma kurierska w Polsce podpisała właśnie umowę z gigantem e-commerce, Amazonem, oraz Ikeą. Jest to kolejny krok dla Amazona, który prowadzi coraz intensywniejsze prace nad pełnym wejściem na polski rynek.

Amazon jest coraz bardziej obecny na polskim rynku. Na terenie naszego kraju działa już kilka siedzib firmy należącej do Jeffa Bezosa. Gigant e-commerce nie posiada jeszcze oficjalnego polskiego sklepu, jednak zadbał o to, by Polacy bezproblemowo mogli korzystać z jego usług.

Amazon w Polsce

Chociaż Amazon nie posiada oficjalnego sklepu w Polsce, to mieszkańcy naszego kraju bez problemu mogą korzystać z niemieckiej wersji sklepu, która w ostatnim czasie doczekała się nawet polskiej wersji językowej. Ponadto Polacy mogą liczyć na darmową dostawę po przekroczeniu kwoty 39 euro.

Dotychczas dostawa odbywała się za pomocą kuriera. Funkcje te w Polsce wykonywał InPost. Teraz dzięki nowej umowie między firmą kurierską, a Amazonem, wszyscy polscy klienci będą mogli odebrać swoje zamówienie w Paczkomacie. Jest to kolejny, duży krok w kierunku wprowadzenia pełni usług Amazona do Polski.

Amazon posiada w Polsce również kilka magazynów, duża część zamawianych produktów jest więc wysyłana bezpośrednio z naszego kraju, co w połączeniu z funkcją wysyłki do Paczkomatu powinno znacząco usprawnić proces dostarczania przesyłek.

InPost rozszerza współpracę

InPost posiada już bardzo ważną umowę z platformą Allegro, w ramach której klienci, którzy posiadają abonament Allegro Smart mogą zamawiać przesyłki z darmową dostawą do Paczkomatów (powyżej 40 złotych od zamówienia). Usługa zapewnia również darmowe zwroty. Teraz wszystko wskazuje na to, że InPost będzie obsługiwał oprócz polskiego giganta e-commerce, również światowego hegemona tej branży.

Współpraca Amazona z InPostem rozwija się na tyle dobrze, że firma kurierska postanowiła rozszerzyć zakres swoich działań w połączeniu z firmą założoną przez Jeffa Bezosa. Dzięki nowym ustaleniom, klienci będą od teraz mogli odbierać swoje zamówienia w Paczkomatach rozsianych po całej Polsce.

Co prawda funkcja jest dopiero wdrażana i mogą występować problemy z korzystaniem, jednak niemiecka strona Amazona posiada już odpowiednie funkcje i można wybrać swój Paczkomat, z którego chcielibyśmy odebrać przesyłkę. To bardzo dobra wiadomość dla polskich klientów, szczególnie przed zbliżającym się wielkimi krokami okresem zakupów świątecznych.

Dotychczas, zagraniczne platformy e-commerce (np. eBay) nie radziły sobie w porównaniu z potęgą Allegro i odbijały się od naszego rodzimego rynku. Z Amazonem sytuacja może wyglądać zgoła odmiennie, ponieważ marka ta jest już całkiem nieźle rozpoznawalna przez krajowego odbiorcę. W Polsce są również dostępne inne oferty tej firmy, np. Amazon Prime Video.  

Meble do Paczkomatu

We współpracę z InPostem weszła również Ikea. Chociaż przez lata opierała się na własnym systemie dostaw, to pandemia koronawirusa zmusiła giganta branży meblarskiej do wprowadzenia kilku zmian. Jedną z nich jest rozpoczęcie współpracy z InPostem, dzięki czemu część zamówionych przedmiotów będziemy mogli odebrać w Paczkomatach. Ze względu na różnorodność obiektów, które można kupić w Ikei, wprowadzone zostały specjalne ograniczenia. Do Paczkomatów zamówimy paczki o maksymalnej wielkości 56 cm x 36 cm x 38 cm i maksymalnej wadze nieprzekraczającej 24 kilogramów. 

Zamówienia z dowozem do Paczkomatu można składać za pośrednictwem strony internetowej Ikea oraz za pomocą aplikacji mobilnej. Co ciekawe algorytmy zawarte w kodzie same będą oceniały czy dany produkt kwalifikuje się do wysyłki do Paczkomatu.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >